Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

KoresponDance se opět roztančí, letošní ročník bude patřit českým umělcům

/
/
/
514 ZobrazeníAčkoliv se většina letních akcí a festivalů ruší, minimálně jedné události se to netýká. KoresponDance – festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu přivítá už po osmé diváky na zámku ve Žďáru nad Sázavou.

Z mezinárodního festivalu se ale pro tuto sezónu stane festival ryze český a jednotlivá představení bude možné shlédnout nejen na místě, ale také online.
KoresponDance je outdoorový festival plný tance, akrobacie, akce a vystoupení, která tají dech. Jeho zakladatelka Marie Kinsky každý rok pečlivě vybírá a zve performery z celého světa na jednu z největších událostí regionu. Letos tomu nebude jinak, jen v pozměněné formě. Kvůli bezpečnostním opatřením došlo na dvě razantní změny, jedna se týká termínu konání, druhá formátu. Letošní ročník se uskuteční 11. srpna v Praze a o víkendu od 14. do 16. srpna ve Žďáru nad Sázavou. Z mezinárodního se pro tento rok stane festival ryze národní, k vidění budou vystoupení pouze českých umělců. „Festival jsme chtěli za každou cenu udržet, je důležité přinést lidem kulturu, a to co nejdříve. Celý formát letošního ročníku jsme nastavili tak, abychom podpořili české umělce. Jednak jim dáme práci, kterou teď nutně potřebují, a zároveň jim pomůžeme i se selfpromo,“ říká ředitelka festivalu Marie Kinsky.

KoresponDance 2020 rozhodně bude!
Jak je možné, že jsou si pořadatelé tak jistí, že festival bude moci proběhnout? Festival bude duální. Realizační tým totiž už nyní s umělci a kreativním filmařským týmem natáčí na zámku záznamy všech programovaných představení. Nejedná se o statické záznamy, ale o adaptace představení přímo pro oko kamery, to vše navíc v zámeckých lokacích, které nejsou běžně veřejnosti přístupné. V podstatě tak už nyní vznikají nová unikátní umělecká díla, která budou v duchu festivalu site-specific. Pokud by tedy ještě v srpnu platila omezení týkající se počtu diváků, ani zájemci o představení, kteří se nedostanou přímo na místo, o ně nepřijdou. K shlédnutí budou online. „Kdyby nebylo možné festival uskutečnit vůbec, v plánovaných časech jednotlivá videa odvysíláme. Myslíme si, že obzvlášť u akce konané v regionu je odpovědnost vůči publiku důležitá. Jsme nadšeni, že jsme spolu s umělci našli cestu, jak festival uskutečnit za jakýchkoliv podmínek,“ doplnila PR manažerka KoresponDance Michaela Kessler.

Co bude k vidění?
Program osmého ročníku KoresponDance je už známý. V Praze i na zámku ve Žďáru nad Sázavou vystoupí novocirkusová umělkyně Eliška Brtnická, do Prahy se také pro letošní rok přesune experimentální taneční battle. Pražskou část pak uzavře Jan Bárta s představením pro jednoho performera a bicí soupravu s názvem Pitch. V rámci víkendového programu se divákům představí performerka Markéta Stránská jejíž úspěšný sólový taneční debut LeŤ byl zařazen na program České taneční platformy 2019, soubor Holektiv, Wariot Ideal s projektem Ilusionista, choreograf Viktor Černický nebo například Barbora Látalová a kol. s představením Karneval Zvířat.

Více informací na www.korespondance.cz.

  • Facebook
  • Twitter