Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Korejský dobrovolnický program už po třetí v Třebíči

/
/
/
942 ZobrazeníSkupina třiceti devíti dobrovolníků z Jižní Koreje přijede poslední týden v červnu do Třebíče. Pro děti z třebíčských základních škol Benešova, Na Kopcích a také pro třídy základní školy v Okříškách mají připravený vzdělávací program. Nejen, že si děti procvičí angličtinu, ale také se seznámí s ekologicky šetrnou energetikou. V praktické části budou stavět solární autíčko. Dva dny stráví také v třebíčské nemocnici – pro pacienty, návštěvy, ale i pro širokou veřejnost připraví představení korejské kultury. Kromě toho přiloží také ruku k dílu a v areálu nemocnice pomohou s úklidem a údržbou zeleně.

Korejskou kulturu představí nejen v Třebíči, ale i na jižní Moravě

Než zamíří do Třebíče, skupina jihokorejských studentů a zaměstnanců firmy KHNP, stráví několik dnů na jižní Moravě, konkrétně v Moravském Krumlově a Ivančicích. Pro tamní základní školy připravují korejský kulturní program včetně ukázek taekwonda, národních korejských oděvů hanbok a také her. Na středu 19. června se na jejich představení přijde podívat na dvě stě dětí z Moravského Krumlova.

Vyrobí si solární autíčko a procvičí angličtinu

Tři dny mají vyhrazené pro školy. Začínají v pondělí 24. června na základní škole v Okříškách, další dva dny budou v třebíčské základní škole Benešova a Na Kopcích. Pro děti mají připravený praktický workshop, kde budou společně vyrábět autíčka na solární pohon. Domlouvat se budou v angličtině. Takže děti budou mít také příležitost uplatnit své anglické komunikační dovednosti v praxi.

Třebíčské nemocnici pomohou také finančním darem

Ve čtvrtek 27. a v pátek 28. června stráví dobrovolníci v třebíčské nemocnici. Celé dopoledne pod dohledem technických pracovníků nemocnice budou pomáhat s potřebnými úklidovými pracemi v areálu. Ve 14 hod po oba dva dny se mohou zájemci přijít podívat na představení korejské kultury. Studenti si připraví ukázky korejského zpěvu a tance, návštěvníci budou moci ochutnat korejské jídlo, dokonce si zahrát korejskou hru jegi. Ta je považována za originální verzi západní hry hackysack. Jegi je něco jako badmintonový košíček. Je vyroben z mince a z tradičního korejského papíru. Hráči kopou jegi do vzduchu a snaží se ho udržet ve vzduchu co nejdéle. Pomoc nebude jen dobrovolnická, ale také finanční. Nemocnici Třebíči daruje firma KHNP 200 000 Kč na koupi ultrazvukového přístroje.

Jihokorejská firma KHNP patří mezi potenciální dodavatele výstavby nových jaderných bloků v České republice. Třetím rokem v regionu Jaderné elektrárny Dukovany organizuje dobrovolnický program. Letos své aktivity v rámci budování dobrých vztahů a navazování přátelství rozšířili z Vysočiny také na jižní Moravu. V minulých dvou letech připravili dobrovolnický program v Třebíči a v Náměšti nad Oslavou.

  • Facebook
  • Twitter