Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Komentovaná prohlídka krovu jihlavského kostela už tento čtvrtek

/
/
/
467 ZobrazeníVe čtvrtek 2. června spoluorganizuje od 15.30 město Jihlava program ke slavnostnímu zahájení obnovy kostela sv. Ignáce. Součástí bude výstava fotografií Jakuba Koumara a také komentovaná prohlídka krovu kostela.

Podrobnosti k obnově kostela sdělí všem příchozím Martin Laštovička, náměstek primátorky Jihlavy pro oblast majetku a památkové péče, Karel Malý, ředitel Muzea Vysočiny a zástupci farnosti a biskupství. Příchozí se mohou těšit na prohlídku kostela a krovu s odborným výkladem a výstavu fotografií Jakuba Koumara, fotografa města Jihlavy.

Dominanta jihlavského Masarykova náměstí získá nejen důstojný vzhled, ale především měděnou střechu. První část oprav zahrnuje krom výměny střešní krytiny také opravu krovu, výměnu a náročnou obnovu západního průčelí, včetně kamenických prvků, oken a dveří. Obnovu kostela za téměř 30 milionů korun realizuje farnost díky dotacím z Fondů EHP a Norska. Dokončení oprav je naplánováno na podzim 2023. 

Farnost představí investiční akci a také svůj nový program nazvaný Ukaž se! Ten zahrnuje plán oprav a do budoucna nabídne obyvatelům i návštěvníkům Jihlavy zajímavé kulturní akce a zpřístupnění atraktivních interiérů kostela.

  • Facebook
  • Twitter