Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Klienti komunitního bydlení ve Světlé nad Sázavou hosty plesů na Vysočině

/
/
/
787 ZobrazeníDvanáct klientů Domova Háj, kteří žijí v komunitním bydlení ve Světlé nad Sázavou, si užili bohatou plesovou sezonu, která pro ně končila včera na 20. reprezentačním plese Českého červeného kříže v Havlíčkově Brodě. Na ples je přijela do Světlé nad Sázavou osobně pozvat ředitelka Oblastního spolku Českého červeného kříže Ilona Loužecká.

Společně si užili příjemné odpoledne, na kterém klienti komunitního bydlení sdělili, jaké doplňky si připravili na ples – jednalo se o motýlky pro muže, a kabelky pro dámy, a předali dárky, které vyrobili do tomboly pro hosty plesu.
Na včerejším plese si nejvíc užili na tanečním parketu. „Kapela Variace byla skvělá,“ uvedl Mirek. Zájem měli také o společnou fotografii z fotokoutku, a zakoupení lístků do tomboly, ve které jim přálo štěstí. „Vyhrála jsem poukaz na kosmetické ošetření, už se na něj moc těším,“ doplnila Šárka.
Kromě 20. reprezentačního plesu Českého červeného kříže v Havlíčkově Brodě, navštívili klienti komunitního bydlení ve Světlé nad Sázavou, ještě Ples denního a týdenního stacionáře v Jihlavě, který se již tradičně koná v Hotelu Gustav Mahler. Dále Maškarní bál v Horní Krupé, a Lyžařský ples ve Světlé nad Sázavou. Na plesy s nimi chodí v případě zájmu i rodinní příslušníci.
Domov Háj prochází procesem transformace pobytových sociálních služeb. Důvodem transformace organizace je fakt, že pobytové služby osobám s mentálním a kombinovaným postižením jsou poskytovány v nevyhovujících prostorách budovy v Ledči nad Sázavou v části Háj, která se nachází mimo běžnou zástavbu města v lese. Komunitní bydlení ve Světlé nad Sázavou je první v projektu, díky kterému bude vytvořena síť domácností komunitního typu a návazných ambulantních služeb pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením na Havlíčkobrodsku. Cílem služby je mimo jiné i zapojování klientů do místních aktivit, a odstraňování předsudků veřejnosti vůči klientům.

  • Facebook
  • Twitter