Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Klavírní koncert ve Velkém Meziříčí

/
/
/
625 ZobrazeníVe středu 23. března hostí od 19.00 Jupiter club ve Velkém Meziříčí další koncert z cyklu mimořádně nadaných umělců Českého hudebního fondu, s klavírním recitálem vystoupí virtuózka Kateřina Potocká.

Kateřina Potocká začala hrát na klavír ve čtyřech letech, své mimořádné nadání rozvíjela na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži pod vedením Martiny Schulmeisterové a od roku 2018 je posluchačkou JAMU v Brně ve třídě prof. Aleny Vlasákové. Byla úspěšná na soutěžích Amadeus, Virtuosi per musica di pianoforte nebona soutěži Vítězslava Nováka, v roce 2014 získala první cenu a titul absolutního vítězena soutěži Pro Bohemia a zvítězila v Mezinárodní klavírní soutěži Vítězslava Nováka v Kamenici nad Lipou. Obdržela také druhou cenu na Soutěži Nadace B. Martinů v Praze (2015), druhou cenu na soutěži Pianotalents Miláno, Itálie (2013), nebo třetí cenu na Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži v Plzni (2016).
Mezi její poslední úspěchy patří ceny získané v roce 2019 v Římě, kde získala první cenu na mezinárodní soutěži Anemos a druhou cenu na soutěži Youth Academy Award. V stejném roce zvítězila také na mezinárodní soutěži v Klosterneuburgu (Vídeň). Soustavně se věnuje rovněž komorní hře, od roku 2019 působí na konzervatoři v Pardubicích.

Více infromací na: www.hudbamezirici.cz.

  • Facebook
  • Twitter