Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kino Dukla v Jihlavě se letos pravděpodobně neotevře

/
/
/
1325 ZobrazeníKino Dukla pravděpodobně zůstane do konce roku zavřené. Důvodem je současná pandemická situace a na ni navazující vládní systém PES, který počítá s otevřením promítacích sálů až v druhém, takzvaném žlutém stupni. Vzhledem k současné situaci své plány změnil i Filmový klub, který nebude programovat celý jarní cyklus.

„Problematické ale bude i samotné otevření kina. Pokud se neotevřou i ostatní sály po světě, tak tvůrci nebudou distribuovat filmy a nebudeme mít co promítat. Už nyní někteří producenti buď čekají na otevření kin, anebo přesouvají svou tvorbu na placené domácí platformy typu Netflix nebo HBO GO,“ doplnil provozovatel Kina Dukla Jiří Šamonil.

Výzvou bude po novém roce pro kino i personální obsazení. „Jestli jsme ustáli první vlnu uzavření, při druhé uzávěře mají zaměstnanci, kteří jsou drtivou většinou na dohodu o provedení práce, finanční problémy a hledají svůj zdroj příjmů jinde. A pro obsluhu moderních technologií jsou potřeba zkušenosti,“ doplnil Jiří Šamonil.

Než se kinosály otevřou, mohou se diváci těšit na nové sedačky a zvukový systém, které byly vyměněny v letošním roce za přibližně tři a půl milionu korun. V loňském roce v Kině Dukla proběhla oprava promítacího stroje a také oprava dvou zvukových systémů, které dohromady stály necelých 400 tisíc.

Filmový klub
Nejistoty v oblasti opětovného zahájení provozu kin donutily omezit také aktivity ve Filmovém klubu. Ten nebude programovat celý jarní cyklus 2021, který trvá od ledna až do května, a přerušil i přípravu a tisk svého zpravodaje.

„Místo toho přejdeme na měsíční interval výběru filmových titulů i jejich objednání. A místo zpravodaje budeme měsíční cykly propagovat v podobě jednoduchých skládacích letáčků, podobných těm, které vycházely v letošním létě,“ uvedl Jaroslav Kristek z Filmového klubu.

Ostatní formy propagace Filmového klubu zůstanou stejné jako doposud a do programové distribuce budou uváděny především neodehrané podzimní tituly nebo ty, které již v minulosti vstoupily do distribuce. Důvodem je opět nejistota v premiérách nových filmů.

  • Facebook
  • Twitter