Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kejvavý koně hráli na náměstí v Havlíčkově Brodě

/
/
/
1447 ZobrazeníVe středu 31. července v Havlíčkově Brodě bylo odpoledne deštivé počasí, které někomu udělalo radost. Určitě bez starostí ale nebyli pořadatelé havlíčkobrodského kulturního léta na Havlíčkově náměstí. Vpodvečer připravili pro návštěvníky Vodnickou pohádku divadelní společnosti Koňmo. Večer měla hrát brodská kapela Kejvavý koně.

Pohádka byla bez deště, ale po ní začalo pršet. Zvukaři i kapela připravili aparaturu na koncert. Snad se stal zázrak, protože pár minut po 20.00 se obloha rozjasnila a po dešti zůstaly jen mokré lavičky.
Karel „Charlie“ Koutný přivítal jménem skupiny Kejvavý koně přítomné diváky, kteří v dešti přišli na náměstí. Hudebníci odehráli většinou vlastní skladby, které vznikaly už od založení kapely v roce 1982. Přítomní pamětníci si určitě připomenuli skladby Kůže z Jelena, Běž běž, Hodiny, Holky Polky, Mám strach, Jídlo je moje hoby, Čarodejnice ze Salema, Zakopaná prdel.
Od založení až po současnost se vystřídalo v kapele mnoho hráčů. Poslední změna se stala od začátku letošního roku, když v kapele začal hrát na basovou kytaru Jan Vítek (ex: Nohy na ramena, KaViJeRock a Bára). Současná sestava: Karel „Charlie“ Koutný – kytara, zpěv, Roman Lysý – kytara, Jiří Pecen – kytara, zpěv , Václav Šoupal – bicí, vokály a Jan Vítek – basová kytara.
Na koncertě zazněly také skladby z repertoáru skupiny Jasná páka – Hudba Praha: Špinavý záda, Marijuana, Pal vodsuď hajzle a Paralet. „Nikdy jsme za celou dobu naší činnosti nehráli na Havlíčkově náměstí samostatný koncert. Děkujeme Jakubu Balounovi za umožnění koncertu,“ řekl Karel „Charlie“ Koutný. Koncert navštívili nejen pamětníci, ale i fanouškové mnohem mladší. „Měli jsme velké štěstí na změnu počasí. Po pohádce pršelo a přemýšleli jsme zda koncert nepřestěhujeme do klubu OKO, ale zde by asi nebyla velká účast diváků jako na Havlíčkově náměstí,“ uvedl Jakub Baloun, hlavní pořadatel Havlíčkobrodského kulturního léta.

Nejbližší akce skupiny Kejvavý koně: pátek 23. srpna rybník Pelhřimák (letní bistro U Vodníka)+SSM a Zakopanej Pes, sobota 21. září Lípa Lipské Rockování a v pátek 27. září Jitkov – minifestival.

  • Facebook
  • Twitter