Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Když přijde láska…, sbírka básní Vaška Beránka

/
/
/
1349 ZobrazeníTo je název útlé publikace, kterou prezentoval na letošním Podzimním knižním veletrhu autor Vašek Beránek, který ji v loňském roce vydal s ilustracemi herečky Horáckého divadla Jihlava Terezy Otavové. Knížka je jeho osobní výpovědí o životě, o světě i existenci bytí.

Dává nahlédnout do nitra mladého muže, kterého celoživotní handicap sice připoutal na vozík, ale žádným způsobem nedokázal spoutat jeho myšlenky, názory, touhu po životě i po lásce. „Chci toho tolik říct, a přece nevím, co bych řekl… Chci toho tolik napsat, a přesto nevím, co napsat bych měl…“ To je jedna z myšlenek, kterou dal autor na papír, a my si možná uvědomíme, že uvedená slova si občas v duchu říkáme i my sami.
Vašek žije se svými rodiči v malé vesničce Vítonín nedaleko lipnického hradu. Působí v obecně prospěšné společnosti Háta v Ledči nad Sázavou, která poskytuje služby v oblasti sociální péče, vytváří podporu a zázemí pro handicapované a pomáhá jim v běžném životě. Činnost společnosti Háta, o. p. s., je zaměřena na osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Provozuje Centrum denních služeb Barborka, od září minulého roku funguje Komunitní centrum Háta a také klub Barborka-fé , kde je možnost uspořádat výstavu, minikoncert, či besedu.
Do Ledče Vaška vozí autem maminka Lenka, která je pro něho bezpečným zázemím a jistotou.

  • Facebook
  • Twitter