Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jízda mladých mužů v Třebíči skočila havárií

/
/
/
156 ZobrazeníTřebíčští policisté vypátrali v krátké době dva mladé muže ve věku osmnáct a devatenáct let, kteří si minulý týden vybrali náhodné zaparkované nákladní auto, se kterým odjeli, následně způsobili dopravní nehodu a z místa utekli. Zůstala za nimi škoda za více než 300 tisíc korun.

V pátek 26. ledna přijali policisté krátce před osmou hodinou večer oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo v Třebíči v lokalitě Bartuškovy ulice. „Automobil Iveco Daily narazil do zaparkovaných vozidel a jeho osádka hned po nehodě utekla. Policejní hlídky okamžitě jely na místo provést šetření. Policisté kontaktovali majitele havarovaného nákladního vozidla, ten ale o tom, že s ním někdo odjel, nevěděl. Ve stejné době přijali policisté ještě další oznámení týkající se velkého kusu železa ležícího nedaleko místa nehody v prostoru vozovky, který tam měl zřejmě vypadnout z projíždějícího vozidla. Kvůli bezpečnosti silničního provozu tak bylo nutné nebezpečnou a velmi špatně viditelnou překážku ze silnice odklidit, jednalo se o kovovou konstrukci,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Místo dopravní nehody policisté ohledali a zadokumentovali. „Došlo k poškození celkem čtyř osobních automobilů. Do tří vozidel přišel náraz do boční částí a jedno z nich bylo následně odhozeno ještě na automobil stojící před ním. Policisté zároveň pátrali po osobách, které s nákladním vozem odjely a způsobily nehodu,“ dodala tisková mluvčí.

Na základě vyšetřování policisté zjistili sled událostí. „Nákladní vozidlo totiž stálo v pátek od odpoledních hodin zaparkované u objetu třebíčské firmy a na ložné ploše mělo naloženou kovovou konstrukci. Automobil ale zůstal na místě odemčený a navíc v něm byly i klíčky. Této situace pak ve večerních hodinách využili dva náhodní kolemjdoucí, kteří s ním odjeli, cestou ztratili naloženou konstrukci a jejich jízda skončila dopravní nehodou a útěkem. Mladý muž, který dodávku řídil, není vlastníkem řidičského oprávnění,“ uzavřela Jana Kroutilová.

Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněného užívání cizí věci. Šetří také způsob jízdy a následnou dopravní nehodu, ke které došlo, a veškeré její okolnosti.

  • Facebook
  • Twitter