Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jiří Pavlíček dodává u lékaře seniorům jistotu a pocit bezpečí

/
/
/
577 ZobrazeníI přesto, že je Jiří Pavlíček sám v seniorském věku, tak je stále aktivní v dobrovolné činnosti. A to nejen na Mělnicku, kde má trvalé bydliště, tak i v Havlíčkově Brodě. Dochází do Domova seniorů v Husově ulici, kde se zaměřuje především na doprovod klientů k lékařům. Dodává jim tak pocit bezpečí a jistoty. Díky tomu se tak stal držitelem ceny Křesadlo pro region Havlíčkův Brod a Chotěboř.

„Doprovází nejčastěji imobilní klienty na lékařská vyšetření, která často nejsou příjemná. V rámci cest převozními vozy nebo v čekárnách poskytl několik desítek hodin podpory,“ přiblížila jeho dobrovolnou činnost koordinátorka dobrovolníků v regionu Havlíčkův Brod a Chotěboř Jana Valová.
Doprovázení klientů je činnost, která je jak pro klienty, tak pro personál domova nepostradatelná. „Jedná se o nelehkou činnost a ne každý by si ji dobrovolně vybral. Je ale prospěšná, dodává totiž klientům pocit bezpečí, tolik potřebnou psychickou podporu a jistotu,“ dodala Jana Valová.
Jiří Pavlíček se věnuje také jednorázovým aktivitám v rámci dobrovolnictví společnosti FOKUS Vysočina. Zapojuje se do potravinových sbírek nebo pomáhá udržovat zeleň v Domově pro seniory.
Jeho aktivita byla oceněná už před pěti lety ve Středočeském kraji, kde obdržel cenu za dobrovolníka roku. „Můj život je dobrovolnictvím naplněn a jsem rád, že mi Pánbůh ještě dává sílu to zvládat,“ řekl Jiří Pavlíček, který ve svých sedmasedmdesáti letech ještě navíc jezdí na koloběžce.

Důležité je také zmínit ostatní nominované, mezi které patří Hana Kodrlová, která dochází ke klientům Domova seniorů v Reynkově ulici, a to nejen sama, ale také se psem Badym. Dále také Pavel Zabystrzan, který pomáhá v Domově na půl cesty, a Jaroslava Kabelková. Ta klientům v Domově pro seniory v Husově ulici chodí číst, zpívat a také si s nimi zacvičit.

„Už samotná nominace je „výhrou“, jelikož je to projev toho, jak si dobrovolníků přijímající organizace váží za činnost, kterou vykonávají. Kdybychom měli více Křesadel, dali bychom je všem. Neměli bychom také opomenout ostatní nenominované dobrovolníky z regionu Havlíčkův Brod a Chotěboř, kteří svůj volný čas darují ostatním a všem jim za tuto činnost velmi děkujeme,“ řekla vedoucí dobrovolnictví společnosti FOKUS Vysočina Ludmila Nenadálová.

  • Facebook
  • Twitter