Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavu navštívil norský velvyslanec

/
/
/
536 ZobrazeníTříčlenná delegace z norské ambasády v Praze si přijela ve čtvrtek 11. dubna prohlédnout jihlavskou radnici. Krajské město Vysočiny navštívil norský velvyslanec Robert Kvile se svou manželkou Ernou Alicí Størkson a jeho poradce pro komunikaci a obchodní záležitosti Terje B. Englund.

Delegaci v Jihlavě přivítal náměstek primátorky Petr Laštovička. „Spolu s velvyslancem jsme si promluvili o současné politické situaci jak u nás, tak v Norsku. Sdělil jsem mu zájem současného vedení Jihlavy najít v Norsku partnerské město a on z hlavy vyjmenoval rovnou dvě, která by se k Jihlavě hodila,“ vyjádřil náměstek primátorky Petr Laštovička.

Česky hovořící delegaci provedla po jihlavské radnici Jana Petrůjová z oddělení vnějších vztahů kanceláře primátora. „Členové delegace si prohlédli nedávno zrestaurovanou malou obřadní síň nebo Gotický sál a zastavili se i u grafických panelů s návrhy architektonické soutěže na revitalizaci Masarykova náměstí,“ sdělila Jana Petrůjová.

„Pan Kvil také vyzdvihoval hudbu Gustava Mahlera a festival Hudba tisíců. Proto jsme se domluvili, že ho letos na festival pozveme a on se zavázal, že Jihlavu při této příležitosti znovu navštíví,“ doplnil Petr Laštovička.

  • Facebook
  • Twitter