Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavu dobrovolně uklízelo skoro 600 lidí

/
/
/
578 ZobrazeníDo akce Čistá Vysočina se v Jihlavě zapojilo také 80 zaměstnanců jihlavského magistrátu a 25 různých organizací a dalších dobrovolníků ve městě. V Jihlavě tak čekají na odvoz stovky pytlů plných odpadků.

Po loňském zrušeném ročníku se letos uklízelo ale za zpřísněných protiepidemických opatřeních. Dobrovolníci uklízeli v menších skupinách s rozestupy a s respirátory na obličeji. Sesbíralo se v Jihlavě ale viditelně větší množství odpadků. Převažovaly plasty a letos se u silnic objevilo také hodně pneumatik. Uklízela se především veřejná prostranství, parky, okolí chodníků a silnic, křoví a lesoparky v Jihlavě.

Z magistrátu města Jihlavy se do Čisté Vysočiny zapojilo 80 zaměstnanců města. Dále se účastnily osadní výbory například ze Zborné, z Pávova nebo ze Starých Hor. S úklidem Jihlavy pomáhali také členové HC Dukla Jihlava, hasiči SDH Bedřichov nebo např. tým jihlavské městské knihovny. Svou uklízecí četu měla i Vysoká škola polytechnická nebo například Dětský domov se školou Jihlava.

Kvůli pandemii se letos nezúčastnily ve větším počtu jihlavské školy. Sešlo se však hodně učitelů. Celkově se do dubnového úklidu města připojilo k osmi desítkám zaměstnanců města přes 500 dalších dobrovolníků a naplnili odpadem 730 velkých plastových pytlů. Ty nyní odvážejí na skládku pracovníci Krajské správy a údržby silnic a pracovníci Služeb města Jihlavy. Veškerý takto svezený odpad je registrován jako likvidace černých skládek, kterou musí město Jihlava zaplatit. Každoročně to stojí do deseti tisíc korun. V předchozích ročnících činila částka za likvidaci odpadu z Čisté Vysočiny v Jihlavě kolem 7,5 tisíce korun.

Od roku 2016 se akce Čistá Vysočina aktivně účastní v celém kraji vždy přes 22 tisíc dobrovolníků, kteří v předchozích letech vždy sebrali mezi 70 a 100 tunami odpadků.

  • Facebook
  • Twitter