Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavští lyžaři budou mít vlastní sněhové dělo

/
/
/
416 ZobrazeníSpolek Lyžařské Jihlavsko dostane od města peníze na nákup sněžného děla. Na svém zasedání o tom rozhodli zastupitelé. Spolek si tak odkoupí stroj, který měl minulou zimu v pronájmu za 100 tisíc korun. V zimě se tak lidé mohou opět těšit na lyžařský okruh v Českém mlýně.

Zastupitelé uvolnili na nákup 230 tisíc korun. „Pořídíme ho tak za dvě třetiny jeho skutečné ceny. Díky pronájmu v loňské sezóně jsme na něj dostali slevu,“ uvedl náměstek primátorky Petr Ryška. Lepší cenu má město garantovanou do 15. června. „Museli jsme proto o odkupu rozhodnout už teď, abychom pak zbytečně nepřepláceli,“ vysvětlil důvod nákupu sněžného děla na jaře.

Vedení města investovalo do běžeckého lyžování v Jihlavě i v uplynulých letech, a to cca 400 tisíc korun. V roce 2019 pořídilo pro Lyžařské Jihlavsko například rolbu, kterou spolek využil kromě lokalit na Vysoké a Čeřínku, také na údržbu stop s technickým sněhem v Jihlavě.

Okruh pro běžkaře v areálu Český mlýn byl v zimě v provozu 90 dní. Trať dlouhou 600 metrů prodloužili členové spolku kvůli velkému zájmu v polovině ledna o dalších 1200 metrů. „Lyžovali tam děti, dospělí i lidé v důchodovém věku. Dokonce k nám přijížděli i zájemci z jiných měst, například Znojma, Brna, Třebíče, Pardubic, Havlíčkova Brodu nebo Polné,“ vyjmenoval náměstek primátorky Petr Ryška.

Okruh v Českém mlýně byl pro veřejnost otevřený sedm dní v týdnu, byl osvětlený a přístupný zdarma. Podle odhadů Lyžařského Jihlavska využilo sportoviště okolo 10 tisíc lidí.

  • Facebook
  • Twitter