Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavští kriminalisté dopadli distributory kokainu

/
/
/
365 ZobrazeníSkupinu čtyř mužů, kteří na Jihlavsko dováželi a distribuovali kokain, zadrželi v minulých dnech jihlavští kriminalisté. Dva muže dopadli na dálnici, když přiváželi další drogy do Jihlavy. Při zákroku zajistili více než tři desítky gramů kokainu. Zbývající dva muže zadrželi v Jihlavě. Všechny obvinili ze spáchání trestného činu, dva z nich jsou cizinci.

„Minulý týden provedli kriminalisté ve spolupráci se speciální policejní jednotkou Dukovany zákrok v prostoru čerpací stanice na jihlavském úseku dálnici D1, kam dva z podezřelých přijeli ve večerních hodinách ve směru od Prahy. Muže důvodně podezřelé ze spáchání trestné činnosti policisté zadrželi. Jeden z nich je třiatřicetiletý cizinec ze země Balkánského poloostrova, druhý je osmadvacetiletý cizinec z východní Evropy. Oba u sebe měli kokain, jednalo se o množství přes 30 gramů. Drogy kriminalisté zajistili a budou podrobeny expertíze na speciálním policejním pracovišti. Dále provedli prohlídku vozidel. Zadržené cizince policisté odvezli na jihlavské oddělení, kde byli umístěni do cel,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.


Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař jejich trestní stíhání. „Oba cizinci byli obviněni ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ dodal Josef Dufek, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality.
Starší z cizinců je obviněn z toho, že v několika desítkách případů prodal, převážně v Praze, druhému obviněnému muži kokain, ten pak drogu dovážel do Jihlavy a distribuoval. Osmadvacetiletý cizinec takto získal desítky gramů kokainu. „Drogy následně prodával jednačtyřicetiletému muži z Jihlavska, který kokain využíval pro svoji potřebu a zčásti prodával čtvrtému obviněnému, šestatřicetiletému muži z Jihlavska, který kokain zároveň nakupoval i od jednoho z obviněných cizinců. Následně drogu distribuoval dalším lidem na různých místech Jihlavy a dále také v Brně,“ doplnila tisková mluvčí s tím, že zbývající dva obviněné muže kriminalisté zadrželi na různých místech Jihlavy.
„Jednačtyřicetiletý muž byl v minulosti za drogovou trestnou činnost už soudně trestán. Obviněn byl ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a hrozí mu až desetiletý pobyt za mřížemi. Šestatřicetiletý muž je obviněný ze spáchání přečinu. Za přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy lze uložit trest odnětí svobody až na pět let,“ uzavřela Jana Kroutilová.

  • Facebook
  • Twitter