Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavská nemocnice pokračuje ve sbírce, potřebné je dovybavit JIP

/
/
/
763 ZobrazeníDovybavení intenzivní péče a nákup ochranných pomůcek. To by chtěla v nejbližší době pořídit jihlavská nemocnice. Jarní epidemiologická vlna prošla nemocnicí vcelku poklidně. Nyní, v té druhé, jsou hospitalizováni covid pozitivní pacienti a denně zařízení testuje téměř 200 lidí.

„Jsme stále připraveni na příjem pacientů. Díky dárcům jsme pořídili nové plicní ventilátory na podporu dýchání. Ty slouží nejenom pro covid pozitivní pacienty,“ vysvětluje ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev. Jednou z komplikací onemocnění Covid-19 je zápal plic, který v závažných případech vyžaduje dechovou podporu, umělou plicní ventilaci. Jihlavská nemocnice má aktuálně k dispozici 25 těchto přístrojů, z toho tři nové kusy právě za peníze dárců, dva zakoupila nemocnice z vlastních zdrojů. V létě lékaři pečovali o první pozitivní pacienti nejenom na standardním infekčním oddělení, ale také na jednotce intenzivní péče. Infekční JIP je v jedinou v Kraji Vysočina a disponuje čtyřmi oddělenými boxy.
V březnu letošního roku zřídila Nemocnice Jihlava transparentní účet: „Téměř okamžitě začali pomáhat podnikatelé, obce, firmy i jednotlivci. Někteří věnovali stovky tisíc korun, jiní stokoruny. Každá koruna pomůže,“ popisuje ekonomická náměstkyně Jitka Hiršová. Během posledních měsíců byly peníze využité kromě nákupu plicních ventilátorů také například na vybavení laboratoře k testování PCR, vybavení JIP infuzní technikou a před několik dny se z výtěžku dokoupil systém pro odsávání chirurgického kouře.
Boj s onemocněním Covid-19 pokračuje dál, a proto i teď ředitel Nemocnice Jihlava Lukáš Velev vyzývá k solidárnosti: „Aktuálně máme ochranných pomůcek na skladě dostatek. Ale jen pro představu, denně je naše spotřeba v běžném režimu 1500 kusů ústenek. Potřebujeme také respirátory FFP2 a FFP3. Počítáme s tím, že koronavirus s námi bude žít další měsíce a my se musíme naučit žít s ním. Musíme ochránit v první řadě ty, kteří pečují o nemocné a mít dostatek ochranných pomůcek. Ochránit musíme tedy především zdravotníky, aby se starali o ty, kteří jejich pomoc potřebují.“ Transparentní účet Nemocnice Jihlava je 123-1554860277/0100. Celkově se zatím vybralo ve veřejné sbírce již 2 320 000 korun.

  • Facebook
  • Twitter