Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava se připravuje na budování vodovodního přivaděče ze Želivky

/
/
/
480 ZobrazeníS výstavbou vodovodního přivaděče ze Želivky se počítá už od roku 2021, kdy město začalo spravovat svoji vodohospodářskou infrastrukturu (VHI). Nový zdroj zajistí dodávku pitné vody v kapacitě potřebné pro další rozvoj a potřeby města v dlouhodobém horizontu.

Ještě před začátkem budování vodovodního přivaděče chce město vyměnit technologie ČOV v Hruškových Dvorech nebo zajistit obnovu regulačního systému VHI. Počítá se také s opravou vodovodů a kanalizací na Masarykově náměstí. Zastupitelé na svém únorovém zasedání schválili financování těchto akcí a některé z nich se začnou dělat již letos.

Dále zastupitelé schválili například 90 milionů korun do obnovy 820 metrů dlouhého vodovodního přivaděče Hosov – Jihlava. Už letos by se měla začít zpracovávat projektová dokumentace. Obnova minimalizuje možnost havárie a přerušení dodávek pitné vody pro Jihlavu a další obce.

Dále se začne tvořit projektová dokumentace na komplexní rekonstrukci vodovodů a kanalizací a celého uličního prostoru Úvoz. Rekonstrukce vyjde na 25 milionů korun a projekt na 500 tisíc.

  • Facebook
  • Twitter