Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava: Odborníci budou diskutovat dopady pandemie na cestovní ruch v regionech

/
/
/
567 ZobrazeníKatedra cestovního ruchu Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) pořádá ve středu 3. března odborné online diskuzní setkání k aktuálním problémům cestovního ruchu Na slovíčko. Tématem první ze série diskuzí jsou dopady pandemie
na cestovní ruch v regionech. Diskuze je určená odborníkům z akademické sféry a praxe cestovního ruchu. zapojit se mohou také studenti oboru cestovní ruch z vysokých škol, univerzit a vyšších, případně i středních odborných škol.

Online formátem reaguje katedra cestovního ruchu jihlavské školy na současnou situaci, kdy není možné osobní setkání odborníků z akademické sféry a praxe. Každoročně v březnu totiž pořádá katedra odbornou konferenci zaměřenou na aktuální problémy v cestovním ruchu, která však byla vlivem pandemie koronaviru přeložena. „Chtěli jsme ale zachovat tradici březnového odborného setkání, a tak vznikla myšlenka setkání virtuálního,“ uvádí Ivica Linderová, hlavní organizátorka a zároveň moderátorka diskuze.

„S ohledem na současnou situaci jsme se rozhodli zaměřit na dopady pandemie v regionech cestovního ruchu. V logické návaznosti jsme do diskuze oslovili zástupce destinačních organizací. Jsme rádi, že pozvání přijal také Svaz venkovské turistiky a agroturistiky, protože je Vysočina regionem s výrazným potenciálem právě pro venkovský cestovní ruch. Zapojí se také česká centrála cestovního ruchu CzechTourism, která je naším dlouhodobým odborným partnerem při realizaci březnové konference. Jsme rádi, že naše vzájemná spolupráce dostane nový rozměr,“ doplňuje Linderová. Protože do diskuze vstupuje CzechTourism, národní svaz venkovského cestovního ruchu a organizace destinačního managementu z Vysočiny a jižních Čech, diskuze přesáhne geografické hranice Kraje Vysočina a zaměří se na celkovou situaci v České republice.

Situace v cestovním ruchu nejen v ČR, ale globálně ve světě je v současné chvíli v důsledku pandemie značně komplikovaná. Dlouhodobé uzavření ubytovacích zařízení, horských středisek, omezení v cestování, to všechno se odráží v ekonomice regionů. Zvláště trpí ty, které jsou na cestovním ruchu závislé. Pokles příjmů a počtu návštěvníků v cestovním ruchu celosvětově je kolem 80 %. „V rámci diskuze bychom chtěli přiblížit situaci v regionech, otevřít otázku problémů, se kterými se potýkají destinační managementy, nastínit možnosti, vize k restartu cestovního ruchu, který bude v budoucnu nevyhnutelně nutný,“ upřesňuje Ivica Linderová. „Také bychom rádi propojili akademickou sféru a praxi, protože v současné situaci je opravdu nutné stát na jednom břehu a vzájemně spolupracovat,“ dodává vedoucí Katedry cestovního ruchu VŠPJ Eva Janoušková.

Registrace

  • Facebook
  • Twitter