Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava nechá opravit tartan stadionu Na Stoupách

/
/
/
453 ZobrazeníTartanový povrh a další atletické sektory u Sportovního stadionu Na Stoupách v Jihlavě se budou opravovat. Během oprav, které se uskuteční v průběhu července, může jít k omezení provozu sportovního areálu, především atletické dráhy či travnatého fotbalového hřiště.

Stávající plocha bude odstraněna a nahradí jí nový polyuretanový povrch s podkladem z asfaltového koberce. Počítá se také se sanací přibližně deseti procent podkladních vrstev. Hlavní fotbalové hřiště s umělým povrchem a tréninkový vrhačský sektor však nebudou stavbou nijak omezeny. Předpokládaná cena zakázky mírně přesahuje šest milionů korun.

„Stadion Na Stoupách je za normální situace hojně využíván. Vrchní vrstva atletické dráhy je po šestnáctiletém intenzivním provozu značně opotřebená a v mnoha místech musely být už dříve provedeny lokální opravy. Atleti a všichni ostatní sportovní uživatelé tohoto areálu si zaslouží nový povrch, na kterém budou moci trénovat své atletické schopnosti,“ uvedl náměstek pro oblast sportu Petr Ryška.

Nová sportovní plocha pro atletiku bude složena z polyuretanu s podkladem z asfaltového koberce, spolu s různými frakcemi štěrkodrtí. Dle aktuální situace na stavbě se počítá také s deseti procenty sanací podkladních vrstev. Budou zde provedeny také nové nášlapné vrstvy. Dále bude provedeno kompletní nové lajnování atletických drah. Nový povrch bude splňovat parametry dané mezinárodní atletickou federací (WA, dříve IAAF).

  • Facebook
  • Twitter