Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jedenáctý ročník Landscape festivalu nabídne hned několik výstav

/
/
/
243 ZobrazeníOblastní galerie Vysočiny v Jihlavě pořádá ve čtvrtek 1. června zahájení pěti nových výstav, které je propojené s konáním Landscape festivalu v Jihlavě. Začátek je v17.00 v prostorách galerie v Komenského ulici 10.

Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě na první den zahajovací etapy připravila otevření hned pěti výstav sdružených do konvolutu pod názvem Krajinou komunit. Druhého června od 15.00 bude veřejnosti zpřístupněna v ulici Jana Masaryka městská promenáda v rámci projektu SKRZE – MĚSTO. A v sobotu 3. června se uskuteční v Brtnici několik uměleckých happeningů a performancí.

Jedenáctý ročník Landscape festivalu spojuje výraznou kulturní stopu města a představuje podobně zaměřené umělecké komunity z regionu i ze zahraničí, a přináší do veřejného prostoru práce renomovaných umělců. Přes 30 instalací zahrnuje dočasné intervence Ivana Kafky, Jiřího Příhody, Jiřího Kovandy a Benedikta Tolara, ale i architektek Pavly Melkové a Lucie Radilové, nebo umělkyně Kosmo_nauty. Téma umění ve veřejném prostoru rozšiřuje také soubor deseti výstav a bohatý živý program v zahajovací etapě Landscape festivalu od 1. do 17. června.

Make friends, not art
Martin Hurych, Hana a Martin Jelínkovi, Matěj Kolář, Jakub Minářů, František Novák, Tereza Říčanová, Jaroslav Grodl a Hana Grodlová Sommerová
Výstava reflektuje lokální situaci umělců na Vysočině, kteří se v prostředí mimo umělecká centra etablují spíše společenskými aktivitami.

Z galerie VEN! Umění v českém veřejném prostoru po roce 1989
Výstava propojená s Landscape festivalem naznačí možnosti, jak s veřejným prostorem pracovat, i to, jak s ním bylo pracováno v posledních 30 letech.

Notgalerie
Matěj Frank, Alissa Freilinger, Luisa Kasalicky, Lucie Nováčková, Christoph Schwarz, Martin Vlček, Kristin Weissenberger, Martin Zet, Reinhold Zisser
Reinhold Zisser vytvořil mezi roky 2015–2019 na okraji Vídně za účelem setkávání a prezentace nejnovějších prací části umělecké vídeňské scény nezávislou, autonomní zónu s názvem Notgalerie. Výstava prezentuje vybrané realizace umělců, kteří se na této dočasné autonomní zóně podíleli.

Rodrigo Paglieri: Krajina – radiomapa Jihlavy
Výstavní projekt vnímá řeku Jihlavu jako element, který utváří krajinu kolem města a zároveň jako poetický prvek galerijní instalace. Instalace v galerii se skládá z mobilního vysílacího studia, videoprojekce a zvukové skulptury z reproduktorů a kabelů.

Jiří Příhoda: intervence Sochařský park hrad Roštejn
Jiří Příhoda připravil do renesančního dvora galerie architektonicky pojatou intervenci, ohlížející se za konvolutem performancí a intervencí zastřešená tématem Sochařského parku Roštejna z počátků jeho tvorby.

  • Facebook
  • Twitter