Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jak rozeznat správnou úklidovou firmu

/
/
/
566 ZobrazeníVyužití služeb od úklidových firem je v posledních letech stále populárnější. Velkou výhodou je, že profesionální pracovníky mohou vyčistit jakýkoliv prostor – od malých místnosti až po velká nákupní centra. Objednávají se také pro kanceláře, obchody nebo prostě pro byty. Tyto služby mohou být jednorázové nebo pravidelné. 

Kvalitní úklidové služby v Praze a okolí poskytují více než 500 firem. Obvykle jsou k dispozici nonstop, ale nevolejte do první, na kterou narazíte. Hlavní je vybrat spolehlivou firmu, která uklidí vaši domácnost za rozumnou cenu. (Více čtěte zde: https://www.ohayno.cz/ ).

5 otázek, které byste měli položit úklidové firmě předem

Kritéria výběru závisí pouze na vámi požadovaném výsledku. Existují však některá obecná pravidla, která definují dobrou agenturu, a která je vhodné si před objednáním úklidu ověřit. 

1. Jaké služby vaše firma poskytuje?

Při vyhledávání je důležité se zeptat, jaké služby poskytují a co všechno zahrnují. Například při pravidelném úklidu mohou některé uklízečky umývat podlahu, mýt nádobí, ukládat věci do skříně, prát prádlo atd. Některé společnosti však nepředpokládají například manipulaci s vašimi osobními věcmi, aby se vyhnuli výtkám a stížnostem. 

Pokud daná společnost neposkytuje to, co potřebujete, ale nabídne vám výjimku, je to dobrá věc. Tímto způsobem dávají najevo svůj respekt a schopnost přizpůsobit se každému klientovi. 

2. Jaký máte platební systém?

Neméně důležitými aspekty při výběru jsou způsob platby a cena úklidových služeb (nabídka od firmy: https://www.ohayno.cz/uklid-domacnosti/ ). Před vystavením faktury by vám firma měla nabídnout odhad provedených prací. Toho dosáhnete tak, že jim jednoduše pošlete fotografie a rozměry bytu. Takže je možné, že vám nabídnou nejdřív prohlédnout domácnost pro přesnější vystavení ceny. Platbu však vyžadují až po dokončení a ověření dohodnutých úkolů.

Zjistěte si také, podle jakých kritérií se cena stanovuje. Někteří si například účtují úklid za hodinu, jiné za plochu, kterou je třeba vyčistit. Za další služby, jako je mytí oken, nádobí, praní nebo žehlení, vám mohou být účtovány další poplatky. Pokud vám to manažer neřekne hned, neváhejte se ho zeptat sami, aby nedošlo k nedorozumění.

3. Jaké používáte mycí prostředky a příslušenství?

Mnoho lidí význam této otázky podceňuje. Určitě byste se měli zeptat, jaké typy čisticích prostředků používají, pokud: 

 • máte malé děti 
 • vy nebo někdo z vaši rodiny trpíte alergiemi 
 • máte domácí mazlíčky 
 • chcete používat pouze ekologické chemikálie pro domácnost

Přednost by měly mít ty společnosti, které dbají na životní prostředí a používají pouze šetrné k přírodě výrobky, zvlášť které nejsou testovány na zvířatech. 

Nezapomeňte ani na vybavení. Profesionální úklidové firmy uklízejí vlastními pomůckami a prověřenými přípravky. Berou si je s sebou a po každé odvedené práci kartáče, hadry, mopy a další příslušenství oplachují  a dezinfikují.

Pokud však chcete, aby se používaly pouze vaše čisticí prostředky, je vhodné to říct dopředu. Je však důležité vědět, že v případě poškození materiálu nenesou společnosti odpovědnost za vámi zvolený produkt a nemohou vám poskytnout náhradu škody. 

4. Jak prověřujete své zaměstnance?

Kromě kvality úklidu dbají spolehlivé firmy také na bezpečnost. Zde je několik příkladů, na co se ptát o zaměstnancích firmy:

 • Jak probíhá výběr zaměstnanců?
 • Jak si ověřujete jejich trestní bezúhonnost?
 • Jsou-li pracovníci školeni?
 • Zda budou váš domov navštěvovat stále stejní uklízeči?
 • Vyskytly se případy krádeží a jak jste je řešili?
5. Můžete poskytnout recenzi své práce?

Nebojte se také požádat o reference. Firma s dobrou pověstí vždy je ráda poskytne pro nové klienty. Při jejich prohlížení věnujte pozornost tomu, jak jsou staré a zda odpovídají počtu let provozu společnosti. Pokud má poměrně mladá společnost příliš mnoho referencí, může to být podezřelé. Pokud také nemohou vám poskytnout žádné recenze, je to důvod k obavám.

Co dělat, když stále nemůžete najít tu správnou úklidovou firmu?

Pokud se stále nemůžete rozhodnout, je dobré si všechna kritéria napsat na papír. 

Odpovězte si na otázky: 

 • Jaký druh úklidu byste chtěli provádět a jaké práce by měl zahrnovat. Zapište si všechny údaje, abyste je nezapomněli zkontrolovat u manažera.
 • Zamyslete se také nad tím, kolik jste ochotni utratit za kvalitní úklidové služby.
 • Kolik uklízečů si přejete najmout. 
 • Které čisticí prostředky jsou pro vás vhodné a které jsou tabu.
 • Kdy a jak často chcete uklízet a jak za to zaplatíte 
 • Jak dlouho by mělo uklízení trvat.

Po provedení výše uvedených kroků budete mít jistotu, že si vyberete tu správnou úklidovou firmu, která vás nezklame. 

 • Facebook
 • Twitter