Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jak izolovat plochou střechu?

/
/
/
3356 ZobrazeníPo řádění orkánu Sabina řeší i někteří obyvatelé Vysočiny znovu otázku izolace střechy, což je velmi důležitý krok pro každou stavbu a také neocenitelná investice. Nedostatečná izolace totiž může vést ke ztrátám energie a vlhkost může vést ke značným ztrátám materiálu.

Týká se to především plochých střech, která byla v minulosti technicky velmi náročným úkolem. V současné době je díky mnoha moderním řešením mnohem snazší.

Izolace ploché střechy
Izolace ploché střechy je jedním ze základních rozhodnutí, která činíme při stavbě objektu s tímto typem střechy. Izolace musí dobře fungovat po mnoho let používání. Existuje mnoho materiálů, z nichž si lze vybrat a jejich přizpůsobení technickým parametrům budov vyžaduje znalosti. Materiály najdete na www.rockwool.cz.

Podle odborníků je nejstabilnější struktura taková, která je vyrobena ze čtyř vrstev. První vrstva tvoří strukturální povlak (obvykle železobetonová deska nebo trapézový plech). Další vrstvou je parotěsná zábrana. A následně se používá tepelně izolační materiál, na který se položí vnější plášť. Každá izolace ploché střechy se tedy skládá z tepelné izolace a izolace určené k utěsnění proti vlhkosti.

Materiály na izolaci ploché střechy
Izolace ploché střechy, její technologie a způsob pokládky vrstev závisí na typu střechy a povětrnostních podmínkách doprovázejících danou budovu.

Nejoblíbenějším způsobem je izolace střechy polystyrenem. Je to tvrdá a vodě odolná látka. Považuje se však za relativně nízkou zvukovou izolaci a také za málo odolnou vůči ohni (přestože je také samozhášecí). Izolace střechy z polystyrenu také znamená nízké vedení tepla a vysokou odolnost vůči nízkým teplotám. Struktura se ve vodě nerozpouští a pod jejím vlivem bobtná. Instalace je lehká a snadná. Na druhou stranu neumožňuje dostatečně propouštět páru. Často také bobtná pod vlivem benzínu nebo oleje. Izolace střechy pěnovým polystyrenem by měla být provedena pomocí desek o tloušťce 15-20 cm.

Izolace plochých střech je proces, který lze z hlediska izolace podpořit také minerální vlnou. Je to odolná látka, která poskytuje skvělou tepelnou a zvukovou izolaci. Izolace ploché střechy minerální vlnou také znamená značnou nehořlavost. U střech bez ventilace se doporučuje vlna ve formě tvrdých desek lepených například asfaltovým lepidlem. Specialisté doporučují vlnu ve formě granulí nebo rohoží pro nezateplené střechy.

Další látkou, je polyuretanová pěna, která se často používá k izolaci ploché střechy. Má vysoké adhezivní vlastnosti (přilnavost). Struktura získaná postřikem je tvrdá, trvanlivá a bez svarů. Oceníte její šetrnost k životnímu prostředí, odolnost proti vodě, chemickou odolnost a lehkost. Díky vysokému koeficientu tepelné vodivosti, je odolná vůči sněhu a jiným mechanickým tlakům. Vyznačuje se také odolností proti deformaci. Izolace plochých střech tímto materiálem musí být v konečné fázi pokryta ochranou proti UV záření.

Izolace ploché střechy je tedy proces, při kterém můžeme použít nesčetné materiály různých typů. Velký výběr je na jedné straně požehnáním a na druhé straně vysokým rizikem. Je důležité nejen získat co nejvíce informací o dostupných materiálech, ale také využít pomoc zkušeného odborníka. Účinná izolace plochých střech je jedním z nejobtížnějších aspektů stavebního procesu.

Článek je placenou inzercí.

  • Facebook
  • Twitter