Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Humpolečtí ochotníci nacvičují novou hru. Premiéra se blíží

/
/
/
161 ZobrazeníPříznivci humpoleckého ochotnického divadla se dočkali nastudování nového kusu. Blíží se uvedení komedie autora Jiřího Růžičky s názvem Domácí karanténa. Hra z roku 2021, kterou režíruje jeden z členů Divadelního souboru Jindřicha Honzla Martin Rynda, přináší pohled na soužití tří generací v době celosvětové pandemie. Kousek ochotníci v premiéře představí v sobotu 19. sprna od 19.30 v zahradě muzea na Dolním náměstí v Humpolci.

Ve hře se v roli manželů Bláhových představí Alena Krejčí a Petr Susedík. Dceru Bláhových hraje Kateřina Susedíková a jejího spolužáka, který ji platonicky miluje, Vojta Kostka. Role bývalého proutníka, otce Marie Bláhové, se zhostil Zdeněk Augusta. Vstupenky je možné koupit za zvýhodněnou cenu v předprodeji online na www.infohumpolec.cz nebo osobně v infocentru Humpolec, k dostání budou i přímo na místě před představením.

Ochotnický spolek má v Humpolci více než 150 let dlouhou tradici, byl založen v roce 1864. Tehdy se hrálo v sále hostince U bílého lva, později v jednom z domů na Dolním náměstí a na konci 19. století v nově postavené sokolovně, dnešním Spolkovém domě.  Od roku 2000 soubor pracuje pod Městským kulturním a informačním střediskem v Humpolci. Zázemí v podobě zkušebny i skladu kulis a rekvizit mají ochotníci v polyfunkčním komunitním centru Mikádo. Vedoucí souboru, který čítá zhruba dvacet aktivních členů, je Drahomíra Bendlová. Naposledy mohli diváci členy Divadelního souboru Jindřicha Honzla vidět na divadelních prknech loni na jaře během 17. ročníku festivalu amatérských divadelních souboru Honzlův Humpolec.

  • Facebook
  • Twitter