Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Hroši přivezli dvě výhry ze severu Čech

/
/
/
548 ZobrazeníK úvodním zápasům nejvyšší české softbalové ligy odcestovali havlíčkobrodští Hroši do Mostu a Chomutova s cílem přivézt minimálně dvě výhry. Cíl do splnili, když u obou soupeřů dokázali vyhrát hned první zápas.

Hroši Havlíčkův Brod – Painbusters Most 5:0 a 4:8
V úvodním zápase dovolil havlíčkobrodský nadhazovač Michal Holobrádek soupeřovým pálkařům pouze dva odpaly, a když se k jeho výkonu přidala i bezchybně hrající defenziva Hrochů, bez větších problémů udržel čisté konto. Hroši se poprvé prosadili ve třetí směně, ve které hned třikrát skórovali a na konečných 5:0 zvýšili v polovině utkání.
„O výsledek se rovnoměrně zasloužila celá pálkařská sestava. V odvetě nám nevyšla první směna, kdy po dvou chybách jsme pustili domácí do čtyřbodového vedení. Zpět do zápasu nás dostal dlouhým homerunem kapitán Ondřej Dibelka. Do poslední směny jsme ztráceli už jen bod. Posledním útokem ale Most na střídajícího nadhazovače Dominika Šubrta odskočil na konečných 4:8 a vedení už nepustil,“ komentoval průběh trenér Dušan Šnelly.

Hroši Hroši Havlíčkův Brod – Beavers Chomutov 5:1 a 2:4
Úvodní utkání s druhým soupeřem se velmi podobalo sobotnímu zápasu. Michal Holobrádek opět s pevnou obranou v zádech dovedl Hrochy k výhře. Hroši šli do vedení 3:0 hned prvním útokem. „Na 5:0 zvýšil dvoubodovým homerunem benjamínek týmu, sedmnáctiletý Adam Liška, pro kterého to byl teprve druhý extraligový odpal v kariéře. Ten první zaznamenal o start dříve a měl délku tří met. Chomutov už v závěru pouze doběhl pro čestný bod,“ doplnil Dušan Šnelly.
Do odvety nastoupil poprvé v zahajovací sestavě juniorský reprezentační nadhazovač Dominik Šubrt. „Podal skvělý výkon, když za celý zápas povolil domácímu celku pouze čtyři body, o tři z nich se navíc postarali dva z nejlepších pálkařů soutěže, reprezentanti Marek Malý a Václav Svoboda. Je jen škoda, že se nám tentokrát nedařilo tolik na pálce, jako v předchozích zápasech, ale s předvedenou hrou panovala spokojenost,“ uzavřel Dušan Šnelly.

Velkým svátkem pro celý klub pak bude nejbližší domácí zápas. Poprvé v historii se Hroši představí v přímém přenosu před kamerami České televize, když v pátek 19. června budou v Hippos aréně hostit od 18.00 nováčka extraligy Joudrs Praha.

  • Facebook
  • Twitter