Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Homeruny zajistily Hrochů vítězství

/
/
/
303 ZobrazeníPoté, co se brodští softbalisté v úvodním extraligovém víkendu v útoku dost trápili a vše vygradovalo porážkou s reprezentační osmnáctkou (1:4), konečně probudili své pálky ze zimního spánku a předvedli v domácí Hippos aréně střelecké představení.

Proti velmi silným soupeřům předvedli 44 úspěšných odpalů a dosáhli na 29 doběhů. Hned devětkrát dokázali odpálit homerun, přičemž hrdinou víkendu se stal Argentinec Juan Cruz Garolini, který poslal míček hned čtyřikrát za homerunový plot. Hroši si po středeční blamáži napravili pověst a ze čtyř zápasů třikrát zvítězili a v tabulce se drží na čtvrtém místě.

Hroši Havlíčkův Brod – Spectrum Praha 11:5 a 6:3
„Hráči chybovali hned v první směně a Spectrum šlo do dvoubodového vedení. S odpovědí přišel kapitán Jan Hospodka, který homerunem vyrovnal a povzbuzení hráči přidali po dalších odpalech a ranou za plot v podání Petra Kruntoráda čtyři body a odskočili na 6:2,“ komentoval úvodní část zápasu trenér Dušan Šnelly.

Spectrum se ale nepoložilo a v páté směně dotáhlo na 6:5. Domácí reagovali střídáním nadhazovačů, za Matěje Macase přišel Matyas Larraburu, který zastavil útok hostů. Hroši znovu zabrali v útoku a Juan Garolini jim tříbodovým Homerunem dodal klid do zbytku zápasu. „Odveta začala stejně, jako končil první zápas. Juan Garolini opět odpálil tříbodový homerun, přidali se i ostatní a naši hráči vedli po první směně 4:0. Tento stav vydržel až do páté směny. V ní reprezentační kapitán Tomáš Klein snížil homerunem na 4:3. Hráči ale dokázali odpovědět dvěma doběhy a stav 6:3 se už do konce zápasu nezměnil,“ dodal Dušan Šnelly.

Hroši Havlíčkův Brod – Žraloci Ledenice 8:7 a 4:5
Hroši museli v neděli sáhnout do sestavy a nahradit hned čtyři chybějící hráče. „Letošní premiéru si tak odbyl Matěj Rosenkranz a Jan Cabalka. Hráči šli hned v první směně do jednobodového vedení. Ledenice ve třetí směně otočily dvěma doběhy skóre, ale hned ve čtvrté po odpalu Jana Cabalky srovnal Jan Hospodka na 2:2. V páté směně odskočili naši hráči do vedení 4:2, které svými dvoumetovými odpaly zařídili Matěj Rosenkranz, Ondřej Zborovský a Jan Hospodka. Zdálo se, že míříme k výhře, ke které zbývalo zahrát čtyři auty. Hosté se ale vzepjali a sérií odpalů otočili stav zápasu na 4:7 a tentokrát to byli naši hráči, kteří stáli na pokraji porážky. Zpět do zápasu je dostal v dohrávce předposlední směny Juan Garolini, kterému poprvé v zápase umožnili hosté odpálit a opět to skončilo homerunem, tentokrát dvoubodovým,“ doplnil brodský kouč.
Stav 6:7 se ale nezměnil až do dohrávky zápasu, kterou navíc začali Hroši dvěma auty a situace byla už kritická. Závěr byl ale hektický. Fatální chyba vnějšího polaře Ledenic umožnila Janu Hlaváči oběhnout všechny mety a srovnat na 7:7. „Hned další nadhoz poslal Jan Cabalka až do Sázavy a osmým bodem ukončil téměř ztracený zápas. Do odvety vystřídal Matyase Larrabura na nadhozu opět Matěj Macas. Po bezbodovém úvodu odskočili hosté na 0:4. Juan Garolini ale svým dalším homerunem snížil na 2:4. Homerunem se v šesté směně prezentoval i Jan Hlaváč a hráči se přiblížili na jednobodový rozdíl 3:4. V poslední směně dokonce dokázali vyrovnat na 4:4, ale v dohrávce zápasu Ledenice přeci jen získaly vítězný bod,“ uzavřel Dušan Šnelly.

  • Facebook
  • Twitter