Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Historie Hodic v třešťském muzeu a procházka po Hodicích

/
/
/
471 ZobrazeníTřešťské muzeum pořádá v pátek 1. a v sobotu 2. července dvě akce pro milovníky historie věnované Hodicím. První se uskuteční v Třešti, druhá pak přímo v Hodicích.

V pátek 1. července se od 17:00 v Schumpeterově domě uskuteční přednáška věnovaná Hodicím, obci vzdálené necelé čtyři kilometry od Třeště. Petr Jiříček seznámí posluchače s dějinami obce a se slavným šlechtickým rodem s erbem stříbrných buvolích rohů v červeném poli.

A v sobotu 2. července se s Petrem Jiříčkem se měli zájemci vydat přímo do Hodic na komentovanou vycházku. Podle informací pořadatelů je vycházka z technických důvodů přeložena na podzim.

A od 1. července bude v třešťském muzeu k vidění výstava Svět v malém připravená ve spolupráci s Muzeem hraček v Rychnově nad Kněžnou. Návštěvníci uvidí sbírku historických pokojíčků pro panenky, která je nejen nostalgickou vzpomínkou na hračky v minulosti, ale i historií bytové kultury v období 1880-1980 v malém. Kuchyňky, ložnice, obývací i dětské pokojíčky nebo koupelny zachycují proměnu bydlení v průběhu minulého století.

  • Facebook
  • Twitter