Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

HB Ostrov porazil TTC Ostrava 2016 a drží druhou příčku v tabulce

/
/
/
488 ZobrazeníStolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod se rychle oklepali ze smolného vyřazení v Evropském poháru a ve čtvrtečním utkání 13. kola české Extraligy porazili TTC Ostrava 2016 po dvou hodinách 3:1. HB Ostrov tak svému soupeři oplatil nepříjemnou porážku z podzimní části sezony, která ukončila vítězné tažení havlíčkobrodského týmu po jeho návratu na extraligovou scénu.

V úvodní dvouhře Tomáš Tregler přehrál Filipa Delinčáka ve čtyřech setech, ale neměl to v souboji s mladým slovenským hráčem jednoduché. Po hladce prohrané první sadě se totiž Delinčák herně zlepšil a v dalším průběhu utkání byl domácí jedničce vyrovnaným soupeřem. Koncovky ale ovládl Tomáš Tregler, který poslal HB Ostrov do vedení. Také v následující partii vyhrál havlíčkobrodský stolní tenisty hladce první set poměrem 11:2. Ostravský lídr Jakub Kleprlík sice dokázal rychle odpovědět a srovnal na 1:1, Michal Obešlo však nepustil režii zápasu z rukou. Opět šel do vedení a když zvládl důležitou koncovku čtvrté sedy, radoval se ze zisku druhého bodu pro HB Ostrov.

V utkání generací mezi sedmnáctiletým Ondřejem Květonem a českou legendou Petrem Korbelem bylo hodně o servisu a příjmu. Havlíčkobrodský mladíček hrál výborně a vítězství nad zkušeným protivníkem měl na dosah ruky. V závěru čtvrté sady ale neproměnil dva mečboly a Petr Korbel dotáhl zápas do rozhodujícího dějství. V něm navíc skvělý nástup, Květonovi utekl až na 10:3 a zdálo se, že je rozhodnuto. Český juniorský reprezentant ale nesložil zbraně, postupně snížil až jediný bod. Za stavu 9:10 však Korbelovi nevzal servis a svůj souboj s českou legendou těsně prohrál.

Co se nepovedlo Ondrovi Květonovi, dokončil Tomáš Tregler. Havlíčkobrodský lídr zdolal Jakuba Kleprlíka 3:1 na sety a zpečetil tím vítězství HB Ostrov nad TTC Ostrava 2013 v poměru 3:1.

Stolní tenisté HB Ostrov se radují po výhře 3:1 nad TTC Ostrava 2016. Foto: Jaroslav Loskot

Příští týden stolní tenisté HB Ostrov pocestují do Hodonína, kde je ve středu 2. února od 18:00 hodin čeká předehrávané utkání 14. kola s domácím celkem SKST PLUS Hodonín.

Extraliga mužů ve stolním tenisu 2021/2022

Předehrávané 13. kolo

HB Ostrov Havlíčkův Brod – TTC Ostrava 2016 3:1
Tomáš TREGLER – Filip Delinčák 3:1 (2,-8,9,9), Michal OBEŠLO – Jakub Kleprlík 3:1 (2,-5,3,8), Ondřej KVĚTON – Petr Korbel 2:3 (7,-9,4,-12,-9), Tomáš TREGLER – Jakub Kleprlík 3:1 (1,-4,9,5).

Kompletní informace o české Extralize mužů ve stolním tenisu 2021/2022 najdete ZDE: https://stis.ping-pong.cz/tabulka/svaz-420000/rocnik-2021/soutez-4402

  • Facebook
  • Twitter