Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

HB Ostrov na úvod turnaje se španělským Borges Vall

/
/
/
525 ZobrazeníVelký sportovní svátek v Havlíčkově Brodě je tady. Tento týden, od čtvrtka 8. září do soboty 10. září, hostí Kulturní dům Ostrov jednu ze skupin 1. fáze Ligy mistrů ve stolním tenisu. Domácí HB Ostrov si tuto nejprestižnější klubovou soutěž v Evropě zahraje již potřetí v krátké historii klubu.

Úřadující čeští šampióni se ve skupině A postupně střetnou se španělským celkem ASISA Borges Vall, italským týmem TopSpin Messina Fontalba a portugalským GDCS Juncal. Ve všech třech případech jde o kluby, které pravidelně hrají evropské poháry. Dva ze tří soupeřů dokonce HB Ostrov dobře zná, potkal se s nimi v minulé sezóně 2021/2022. Zatímco s portugalským Junchalem hladce vyhrál 3:0, se španělským Borges Vall má HB Ostrov nevyřízené účty, když s tímto celkem letos v lednu smolně prohrál souboj o postup do semifinále Evropského poháru… “Vzhledem k tomu, že do další fáze Ligy mistrů postoupí jen vítěz skupiny, tak jsem s losem vcelku spokojený. Skupina nemá žádného velkého favorita, je hratelná, šanci na postup určitě máme. Byl bych hodně zklamaný, kdyby se nám postoupit nepodařilo,“ míní šéf HB Ostrov Miroslav Jinek, který věří v magickou sílu domácího prostředí a velkou podporu havlíčkobrodských fanoušků.

Stolní tenisty HB Ostrov povede na cestě za postupem mezi dvanáct nejlepších evropských klubů hrající kouč Dmitrij Prokopcov. Ten bude spoléhat hlavně na trojlístek zkušených hráčů Pavla Širučka, jenž se do Havlíčkova Brodu vrátil po zahraničním angažmá v polské Bogorii Mazowiecki, Tomáše Treglera a Michala Obešla. Tým čtyřnásobných českých šampionů pro sezónu 2022/2023 doplnil dvacetiletý stolní tenista Tomáš Martinko, který do HB Ostrov přestoupil z Ostravy.

Soupiska HB Ostrov Havlíčkův Brod pro 1. kolo Ligy mistrů:
Pavel ŠIRUČEK, Tomáš TREGLER, Michal OBEŠLO, Tomáš MARTINKO, Dmitrij PROKOPCOV (hrající trenér), Bohumil VOŽICKÝ, Šimon JADRNÝ, Tomáš DEMEK.

Třídenní turnaj v Havlíčkově Brodě nabídne špičkový stolní tenis s tím, že příznivci domácího HB Ostrov uvidí své borce vždy na závěr programu. Čtyřnásobní čeští šampióni totiž budou hrát všechny své zápasy až večer od 19:00 hodin…

Termínů zápasů stolních tenistů HB Ostrov Havlíčkův Brod:
Čtvrtek 8. září v 19:00 hodin: HB Ostrov – ASISA Borges Vall; pátek 9. září v 19:00 hod.: Top Spin Messina Fontalba – HB Ostrov; sobota 10. září v 19:00 hod.: HB Ostrov – GDCS Juncal.

V úvodním dějství letošní Ligy mistrů se ve čtyřech skupinách představí šestnáct mužstev. Do 2. kola této prestižní soutěže bylo přímo nasazeno osm nejlepších celků podle zvláštního žebříčku družstev ETTU. K nim se přidají vítězové skupin 1. kola a vytvoří čtyři skupiny po třech týmech, které pak budou usilovat o postup do čtvrtfinále. Týmy, jež v 1. kole Ligy mistrů neuspějí, budou pokračovat v Evropském poháru.

Nenechte si špičkový stolní tenis v havlíčkobrodském Kulturním domě Ostrov ujít !

  • Facebook
  • Twitter