Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkobrodští zápasníci se utkali v olympijské kvalifikaci, zatím jim Tokio uniká

/
/
/
477 ZobrazeníO víkendu 21. a 22 dubna se v maďarské Budapešti konala evropská kvalifikace o postup na Olympijské hry do japonského Tokia. Českou republiku  reprezentovali dva Broďáci, v hmotnosti do 77 kg Oldřich Varga a v hmotnosti do 87 kg Petr Novák. 


„Kvalifikace byla velmi těžká a náročná, protože z evropské kvalifikace postupují v každé hmotnostní kategorii jenom první dva, finalisté každé kategorie.
Oldřich Varga si v prvním kole jednoznačně poradil s norským reprezentantem Andreasem Kure, kterého vybodoval před časovým limitem 11:0. Ve druhém kole Olda zápasil s francouzským reprezentantem Evrikem Nikoghosyanem, kterého porazil 3:2 na body. V semifinálovém utkání, které bylo rozhodující pro vybojování letenky na OH, na Oldu čekal rovněž těžký soupeř medailista z evropských žíněnek Chorvat Bozo Starcevic. Olda po těžkém a vyrovnaném boji toto utkání prohrál 1:3 na body. 
V hmotnosti do 87 kg se Petru Novákovi nezadařilo hned v prvním utkání s Italem Fabiem Parisi, když po chybě v parteru prohrával 0:7 na body. Petr se ale nevzdal a po závěrečném finiši utkání dotáhl na konečných 6:7, což nestačilo na další postup a z evropské kvalifikace byl vyřazen v prvním kole,“ popsal účinkování havlíčkobrodských odchovanců trenér Zdeněk Švec. 

Zápasníky ještě čeká poslední světová kvalifikace od 6. do 9. května v bulharské Sofii, kde se pokusí ještě probojovat na OH do Tokia. Z této světové kvalifikace také postupují první dva finalisté. 

  • Facebook
  • Twitter