Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkobrodští softbalisté se podívají na světový šampionát

/
/
/
537 ZobrazeníČeská juniorská reprezentace, v jejímž kádru nastupují také softbalisté celku Hroši Havlíčkův Brod, úspěšně zvládla kvalifikační turnaj o postup na světový šampionát.

V izraelském Tel Avivu zvítězila ve všech šesti zápasech a společně s Dánskem si zajistila účast na juniorském mistrovství světa, které v únoru příštího roku pořádá novozélandský North Palmestron.
Silné zastoupení mají v národním týmu softbalisté brodských Hrochů. „Do čtrnácti členného reprezentačního výběru se dostala hned pětice Hrochů Dominik Šubrt, Adam Liška, Matěj Rosenkranz, Jan Voráček a Vojtěch Láska,“ uvedl Dušan Šnelly z havlíčkobrodského klubu.
Juniorští reprezentanti si po úspěšné říjnové kvalifikaci příliš neodpočinou a ihned zahajují závěrečnou část přípravy na světový šampionát. „V listopadu cestují do Guatemaly, kde Česká republika získala od WBSC divokou kartu pro start na juniorských Panamerických hrách, které budou zároveň kvalifikací amerického kontinentu. Češi se postupně střetnou s USA, Kanadou, Mexikem, Guatemalou, Belize, Panamou, Dominikánskou republikou a Argentinou. Na mistrovství světa postoupí čtyři nejlepší americké týmy. Z asijské kvalifikace jsou už známy dva postupující, Japonsko a Singapur, konečná dvanáctka pak bude kompletní po skončení kvalifikace v Africe a Oceánii,“ dodal Dušan Šnelly.

Úvodní foto: Zleva havlíčkobrodští softbalisté Láska, Voráček, Šubrt, Rosenkranz, Liška a trenér Dušan Šnelly, archiv Hroši Havlíčkův Brod

  • Facebook
  • Twitter