Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkobrodští softbalisté se chystají na světový šampionát

/
/
/
503 ZobrazeníNáročné období čeká na obě české seniorské softbalové reprezentace, muži i výběr do 23 let zahájili hlavní část přípravy na svá mistrovství světa. Muži budou hrát svůj šampionát na konci příštího roku v novozélandském Aucklandu a U23 v říjnu v argentinské Paraná. V sestavě nechybí ani hráči havlíčkobrodských Hrochů.

V širší nominaci je v týmu mužů Jan Hospodka a Petr Kruntorád, v týmu U23 pak Lukáš Hospodka, Jan Voráček, Vojtěch Láska, Jan Hlaváč, Filip Kučírek a Dominik Šubrt. V realizačním týmu obou reprezentací působí Dušan Šnelly a na pozici technického vedoucího Luboš Bukáček.
„Oba týmy absolvovaly v listopadu herní přípravu v Argentině, kde sehrály během 12 dní porci 14 zápasů, mimo jiné i s úřadujícími mistry světa Argentinci. Koncem ledna pak bude příprava pokračovat na Floridě, kde je v prvním týdnu naplánována série zápasů s USA, Kanadou a reprezentací Baham, následovat bude turnaj, kde se kromě zmíněných reprezentací představí celá řada amerických profesionálních týmů.
Pokud to situace dovolí, tak výběr do 23 let odletí v květnu do Japonska, pokud ne, bude i tato reprezentace hledat náhradní přípravu v USA. Před zahájením ligové sezóny odjedou muži stejně jako v letošním roce do chorvatského Záhřebu na krátké soustředění. Navíc početná skupina reprezentantů má podepsány kontrakty s americkými týmy na letní sezónu ISC,“ popisuje program Dušan Šnelly.
Pro výběr do 23 let pak bude poslední generálkou před světovým šampionátem účast na srpnovém Super Cupu v Praze a prakticky ihned po skončení tuzemské sezóny odlétá do Argentiny. Přibližně až osm hráčů je ve hře o účast na obou šampionátech. „Věříme, že se ve finálních nominacích objeví i jména zástupců brodských Hrochů,“ uzavírá dlouholetý kouč brodského týmu.

  • Facebook
  • Twitter