Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkobrodské muzeum vydává nový sborník Havlíčkobrodsko č. 33

/
/
/
655 ZobrazeníSpolečnou péčí Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod a Moravského zemského archivu v Brně – Státního okresního archivu Havlíčkův Brod vyšlo třiatřicáté číslo sborníku Havlíčkobrodsko, který určitě potěší všechny příznivce regionální historie.

Letošní číslo má 279 stran, na nichž najdou zájemci devět článků z dějin Brodu i jeho okolí. Tomáš Somer napsal o Brodu za Rajmunda z Lichtenburka, Petr Vilím o osudech majitelů panství Maleč a jejich poddaných, o dějinách advokacie v Polné píše Filip Plašil a o spisovateli Ignátu Herrmannovi Pavla Koritenská.

Vojáka a příslušníka SNB Jana Kuttelwaschera připomněl Jiří Mikulka, roky 1918 až 1949 pohledem památníků četnických stanic zase Petr Tvrdý. Smírčí kříže a kameny na Havlíčkobrodsku přibližuje Michal Streubel a o lehké atletice v Golčově Jeníkově v letech 1949–1953 se rozepsal Jaroslav Holý.

Nový katalog děl hudebního skladatele Jiřího Čarta zmiňuje Lukáš M. Vytlačil.

Publikaci zakoupí zájemci za 250 Kč v návštěvní době v sídle Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod na Havlíčkově náměstí 19, případně ji lze objednat na e-mailové adrese muzea nebo prostřednictvím muzejního e-shopu.

Objednávky e-shop: http://www.muzeumhb.cz/eshop/sbornik-havlickobrodsko/

  • Facebook
  • Twitter