Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Hasiči zasahovali v sobotu u čtyř nehod

/
/
/
1190 ZobrazeníProfesionální a dobrovolní hasiči vyjížděli v sobotu 5. ledna už ke čtyřem dopravním nehodám, při kterých se zranili na Třebíčsku a Žďársku dva dospělí a dvě děti.

U Červené Hospody na Třebíčsku narazila řidička s osobním autem do stromu, profesionální hasiči z Třebíče ji zraněnou museli z vozu vyprostit za použití hydrauliky, protože byla zaklíněná uvnitř. „Mezi Markvarticemi a Červenou Hospodou havarovala devatenáctiletá řidička s vozem Ford Fiesta. Nepřizpůsobila rychlost jízdy a při projíždění levotočivou zatáčkou nezvládla na povrchu silnice souvisle pokrytým rozbředlým sněhem vozidlo. To dostalo smyk, ve kterém přejela za pravou krajnici a mimo vozovku, kde střechou narazila do vzrostlého stromu.
Při dopravní nehodě se zranila řidička, kterou převezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice v Brně. Vzhledem k charakteru zranění u řidičky nebylo možné provést na místě nehody dechovou zkoušku, proto byl zajištěn odběr krve ve zdravotnickém zařízení. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši přesahující 21 000 korun,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů s tím, že další okolnosti nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Třebíč.
Okolo 9.00 havarovalo osobní auto na silnici spojující Velkou Bíteš a Jinošov. „Vůz skončil po nehodě převrácený na boku mimo komunikaci v příkopu. Nehoda se obešla bez zranění osob. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů z Velké Bíteše,“ popsala druhou nehodu Petra Musilová, tisková mluvčí, krajských hasičů na Vysočině.
Krátce nato zasahovali u dopravní nehody osobního auta na 136. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu profesionální hasiči z Velkého Meziříčí s rychlým zásahovým automobilem a cisternovou automobilovou stříkačkou. „I tady se havárie obešla bez zranění osob. Hasiči osobní vůz následně odtáhli do odstavného jízdního pruhu. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byl provoz na dálnici omezen,“ dodala Petra Musilová.
Před jedenáctou hodinou vyjeli velkomeziříčtí profesionální hasiči k dopravní nehodě osobního vozu na silnici spojující Křižanov a Pikárec. „Při nehodě se zranily dvě děti a jeden dospělý. Hasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením zraněných osob a s jejich transportem do sanitních vozů. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin, hasiči provedli likvidaci za použití sorbentu. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byl provoz na komunikaci omezen,“ uzavřela tisková mluvčí s tím, že příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování.

  • Facebook
  • Twitter