Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Hasiči na Vysočině vyjížděli k požárům i na Štědrý den

/
/
/
562 Zobrazení



Během Štědrého dne zasahovali hasiči na Vysočině u pěti požárů, které za sebou zanechaly majetkovou škodu v předběžné výši 880 tisíc korun. Ve srovnání se Štědrým dnem loňského roku byl ale letošní podle jejich informací klidnější.

„Po páté hodině odpoledne zasahovaly čtyři jednotky hasičů v Krásněvsi na Žďársku u požáru kuchyňské linky a vybavení kuchyně. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil, majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 500 tisíc korun.

Před půl šestou hodinou odpoledne vyjeli profesionální hasiči z centrální hasičské stanice v Jihlavě k ohlášenému požáru kontejneru na odpad do Bezručovy ulice v Jihlavě. Plameny poškodily i vedle kontejneru zaparkovaný osobní vůz. Škoda byla předběžně vyčíslena na částku 30 tisíc korun. Požár se obešel bez zranění.

K požáru bytu ve Starém Pelhřimově vyjeli před sedmou hodinou v podvečer v úterý 24. prosince profesionální hasiči z centrální hasičské stanice v Pelhřimově společně s dobrovolnými hasiči z Olešné a Starého Pelhřimova.
Požár v bytě se podařilo uhasit ještě před příjezdem jednotek hasičů na místo události. Při požáru se zranila jedna osoba a skončila v péči zdravotníků, kteří ji po nezbytném ošetření na místě události převezli sanitním vozem k dalšímu ošetření do pelhřimovské nemocnice. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun, příčina vzniku požáru zůstává nadále v šetření,“ popsala Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině.

Plastová vana se vznítila v bytě v Okružní ulici v Hořepníku před osmou hodinou večer. „Požár se podařilo uhasit před příjezdem jednotek hasičů na místo události. Oheň způsobil škodu ve výši 150 tisíc korun, obešel se bez zranění,“ dodala Petra Musilová.

Příčiny vzniku požárů zůstávají nadále v šetření. Celkem hasiči zasahovali během dne u šestnácti událostí. „Vloni jsme na Štědrý den zasahovali u více než 300 událostí, ve většině případů se jednalo o odstraňování popadaných stromů a čerpání vody ze zatopených objektů,“ uzavřela Petra Musilová.

  • Facebook
  • Twitter