Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Hasiči na silnicích Vysočiny odstraňovali popadané stromy

/
/
/
683 ZobrazeníVysočinu zasáhl v úterý 23. října odpoledne a v noci na středu silný vítr, který doplňoval déšť. Od úterní patnácté hodiny odpolední do středeční sedmé hodiny ranní zasahovali hasiči v souvislosti s počasím u více než dvacet událostí.
„Nejčastěji odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejčastěji zasahovali hasiči na Třebíčsku. Výstraha před silným větrem platí do dnešní patnácté hodiny odpolední,“ uvedla Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině.

Od sedmé hodiny ranní do deváté hodiny dopolední zasahovali hasiči na Vysočině u dalších dvaceti událostí v souvislosti s počasím. „V uplynulých dvou hodinách hasiči opět nejčastěji odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejvíce práce měli s odstraňováním stromů hasiči na Žďársku, popadané stromy odklízeli například u Věcova, Radostína nad Oslavou, Jimramova, Herálce nebo Polničky.

V 07.50 vyjeli profesionální hasiči ze Žďáru nad Sázavou k ohlášenému pádu stromu na dráty elektrického vedení do Brněnské ulice ve Žďáře nad Sázavou. Hasiči místo události technicky zabezpečili a následně předali přivolanému pracovníkovi energetické společnosti.

O deset minut později vyjížděli profesionálních hasiči ze stanice Náměšť nad Oslavou do ulici Habří v Náměšti nad Oslavou, kde bylo nutné provizorně upevnit uvolněnou plechovou střechu,“ doplnila Petra Musilová. Všechny události se obešly bez zranění osob.

Aktualizace: 9.55

  • Facebook
  • Twitter