Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Fotbalová Vysočina se utká v českých Budějovicích

/
/
/
672 ZobrazeníV neděli 4. listopadu se od 17.00 střetne v Českých Budějovicích v duelu dvou dosud nejúspěšnějších celků probíhajícího ročníku národní fotbalové ligy SK Dynamo České Budějovice a FC Vysočina Jihlava. 

Jihlava do utkání, které hodně napoví o tom, který celek přezimuje na první příčce druhé ligy, vstoupí s náskokem tří bodů na České Budějovice. Hostující celek má též o dva góly lepší skóre a náskok tří bodů v tabulce pravdy. Povzbuzení a sebevědomí do žil pro Vysočinu nepochybně představuje série pěti výher v řadě, kterou umocnili dvě poslední výhry vybojované v posledních minutách zápasů. Bilance obou celků v dosavadních šesti zápasech v první nebo druhé lize je vzácně vyrovnaná: 2 – 2 – 2 – skóre 10:10. Poslední vzájemný duel proběhl v březnu 2015 a na Střeleckém ostrově tehdy po zásluze zvítězila Vysočina 1:3, když hned dvě penalty proměnil Lukáš Vaculík a jednou se trefil Muris Mešanović.

Ročník 2014/15 byl zatím poslední, kdy Dynamo okusilo nejvyšší soutěž. Od té doby marně bojuje o návrat, přičemž se ve třech sezonách ve národní fotbalové lize postupně připsalo dvanácté, páté a naposledy šesté místo v konečném pořadí. Aktuální pohled do druholigové tabulky je z hlediska svěřenců trenéra Davida Horejše mnohem příznivější. Dynamo do soutěže skvěle vstoupilo čtyřmi výhrami, po 13. kole je s 26 body na druhé pozici a svůj stadión proměnilo v nedobytnou pevnost. Jedinou výjimku představovalo utkání se Znojmem, které v Českých Budějovicích dokázalo využít vyloučení středopolaře Havelky a zvítězit 1:2. Další ztráty už Dynamo eviduje pouze venku – prohry v Brně a v Pardubicích, remízy v Táborsku a v Chrudimi.

Kde vidí asistent trenéra Michal Šmarda silné stránky a opory Českých Budějovic? „Dynamo se doma prezentuje odlišnějším způsobem hry. Rozhodně je před svými fanoušky aktivnější, nepříjemné a silné v útočné fázi, což dokládají i výsledky. Jde o kompaktní a sehraný tým. Pozor si musíme dát na nejlepšího střelce soutěže Ledeckého či na křídelníka Mršiće. Silný je českobudějovický střed pole, kde jsou hráči silní na míči – Javorek, Kovaľ, Wermke, Grajciar či mladík Havelka. Opomenout nemohu ani konsolidovanou obranu, která nastupuje v ustálené sestavě. Pro nás to znamená, že musíme podat velmi zodpovědný a koncentrovaný výkon. Fotbal nás musí v neděli bolet z hlediska maximálního nasazení, svedených osobních soubojů a běhání. Potřebujeme, abychom byli silní na míči, schopní zakombinovat a měli kvalitní přechodovou fázi.“

  • Facebook
  • Twitter