Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Fotbalisté SK Bystřice nad Pernštejnem podpořili po šesté denní stacionář Rosa

/
/
/
911 ZobrazeníSportovní klub (SK) Bystřice nad Pernštejnem zorganizoval v červnu 2019 už po šesté charitativní fotbalový turnaj s názvem Bystřický fotbal pomáhá. Výtěžek z turnaje předali zástupci klubu dennímu stacionáři Rosa.

Turnaj byl už tradičně určen mladším přípravkám, kdy byl na stadionu SK připraven nejen fotbalový zážitek, ale také bohatý doprovodný program, podpořený mnoha dobrovolníky z řad členů fotbalového klubu SK Bystřice nad Pernštejnem, ale i veřejnosti. Pro mladé fotbalisty to bylo příjemné zakončení jejich fotbalové sezony. Tímto turnajem započal SK veřejnou sbírku pro denní stacionář Rosa, která trvala až do konce roku 2019. V prosinci zástupci SK předali dennímu stacionáři Rosa částku 56 tisíc korun, která se během roku 2019 podařila na veřejné sbírce vybrat.

„Chtěla bych mnohokrát poděkovat předsedovi SK Josefu Soukopovi za jeho ochotu pomoci a snahu tuto myšlenku předávat dál mezi ostatní členy klubu. Vím, že udržet takovou tradici, která má nyní již velmi organizačně náročný rozměr, kdy na hřišti v jeden den hraje dvacet týmů, a je třeba vše kolem zorganizovat a naplánovat, není jednoduché. Namotivovat dobrovolníky, aby ve svém volném čase udělali dobrý skutek, není také snadné, a o to náročnější potom je tyto dobrovolníky udržet a zanechat v nich pocit smysluplnosti celé akce i pro další roky. Děkuji jim za trpělivost a ochotu se podílet na akci, která přináší nejen rozměr finanční, který je bezpochyby velmi důležitý, protože za částku 56 tisíc si budeme moci ve stacionáři pořídit další potřebné pomůcky pro uživatele, kterým se velmi zhoršuje zdravotní stav, a vyžadují speciální pomůcky, které jsou velmi nákladné. Dalším rozměrem je spojení lidí, zapojení se do společné činnosti s myšlenkou pomoci. Charitní prostředí takové myšlenky posouvá a vychází z nich a jsem moc ráda, že se nám daří, a to nejen v den konání turnaje, ve spolupráci se sportovci z SK vykonat něco pro někoho jen tak bez nějakých očekávání. Posouváme to nadšení dál a postupně se daří připojovat další a další instituce a dobrovolníky, kteří se na tom udělat někomu radost chtějí podílet s námi,“ děkuje všem vedoucí denního stacionáře Rosa Petra Königová.

  • Facebook
  • Twitter