Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Fotbalisté FC Vysočina proti Dukle bez diváků

/
/
/
816 ZobrazeníDruhá fotbalová liga pokračuje v sobotu 14. března utkáním páté Dukly Praha, která hostí druhý celek FC Vysočina Jihlava. Duel na Julisce vypukne v 10.15 a v přímém přenosu jej přenáší ČT Sport, ale odehraje se bez fanoušků na stadionu.

Fotbalisté se tak musí připravit na zcela komorní prostředí, při němž bude slyšet každý hlasitý pokyn trenéra či nákop míče. Jaké to pro hráče a trenéry bude? „Fotbal se hraje pro lidi, ale zdraví je samozřejmě přednější. Musíme to respektovat. Pravdou je, že na rozlehlé Julisce vždy panovala spíše komornější atmosféra,“ okomentoval dopady rozhodnutí Bezpečnostní rada státu na fotbal asistent trenéra Josef Mucha.

Jak pravá ruka kouče Kučery viděla jarní vstup Dukly na Žižkově? „Dukla prohrála a inkasovala hned pět gólů. Přesto rozhodně nepodala špatný výkon. Za stavu 2:2 měla ještě v první půli několik slibně se rozvíjejících akcí, které volaly po vstřelení branky. Šlo o vyrovnaný zápas, v němž Viktoria těžila ze standardních situací a domácího prostředí.“

Na které silné stránky a osobnosti v kádru Dukly byste upozornil? „Stojí před námi velmi silný soupeř, jeden z nejlepších ve II. lize a favorit na postup. Dukla se nejen díky kreativní středové řadě prezentuje kombinačním ofenzivním fotbalem. Těží z rychlého přechodu do útoku a z křídelních akcí, odkud do vápna posílají nepříjemné balóny. Hra se točí hlavně kolem středních záložníků Tetoura, Doumbii či Holíka. Na hrotu nastupují nebezpeční Fábry nebo Ayong. Z uplynulého druholigového ročníku si dobře pamatujeme exjihlavské Chlumeckého a Preislera,“ doplnil Mucha.

Dukle bude scházet vykartovaný stoper Piroch. Jak je na tom z hlediska absencí Vysočina? „Po trestu za čtyři žluté karty se nám vrací Novotný. Naopak panuje nejistota ohledně startu zkušeného ofenzivního záložníka Zoubeleho,“ odhalil jihlavský asistent trenéra.

Dukla loni v létě po osmi letech sestoupila z nejvyšší soutěže. Přes výrazné hráčské změny postavila kádr, který má jednoznačné ambice vrátit se co nejrychleji mezi elitu. Přezimovala na čtvrté příčce, ovšem výsledkově nevydařená jarní premiéra v pražském derby ji poslala o pozici níže. Nyní tak na druhou Jihlavu ztrácí 4 body. To samo o sobě vypovídá o tom, jak důležitý duel je v sobotu před námi. Pražané navíc budou chtít Jihlavě vrátit porážku z podzimního duelu na Vysočině, který rozhodla dvě minuty před koncem střela Klobásy.

  • Facebook
  • Twitter