Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Fond Kaufland letos rozděluje rekordní částku zrakově postiženým, na Vysočině pomohl i Natálii

/
/
/
364 ZobrazeníZoie pomáhá asistentka s domácími úkoly, Medě hlídá nový tonometr nitrooční tlak, Natálii nový iPad ulehčuje zrakovou stimulaci. To jsou jen některé z příběhů, ke kterým pomohl Fond Kaufland podporující zrakově postižené, do něhož každoročně putuje výtěžek z vánoční sbírky pro Světlušku.

Naposledy do ní zákazníci obchodního řetězce darovali přes dvanáct milionů korun, Kaufland je dorovnal na 17 milionů Kč. „Máme za sebou druhé kolo letošního grantového řízení, v němž se rozdělilo celkem 2 275 708 Kč. Díky těmto prostředkům bylo podpořeno 38 jednotlivců a 21 organizací po celé České republice,“ uvedla tisková mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Společnost Kaufland se dlouhodobě snaží pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují. Jedním z projektů, v nichž se výrazně angažuje, je Světluška, veřejná sbírka Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá zrakově postiženým. V rámci této sbírky vznikl Fond Kaufland, který získané finanční prostředky rozděluje skrze otevřená grantová řízení. A letos rozesílá vůbec největší částku za 19 let existence Světlušky.

Komise složená ze zástupců Nadačního fondu Českého rozhlasu, Kauflandu a odborníků z oblasti služeb pro těžce zrakově postižené věnovala v rámci druhého kola grantového řízení 739 317 Kč jednotlivým osobám a 1 536 391 Kč organizacím pomáhajícím lidem se zrakovým postižením.

V Kraji Vysočina mimo jiné pomohla Natálii. Dítěti s kombinovaným zrakovým postižením přispěla na pořízení iPadu sloužícímu ke zrakové stimulaci. Fond Kaufland podpořil také některé organizace, např. Blindman.cz, který zrakově postiženému sportovci Ondřeji Zmeškalovi pomohl absolvovat trasu cyklistické Tour de France. Příspěvek obdržely také Rozhledna – poradenské služby pro život s těžkým zrakovým postiženým či Společnost pro ranou péči.

Podporu z otevřeného grantového řízení Světlušky z Fondu Kaufland mohou celoročně získat nejen těžce zrakově postižení, ale také organizace pomáhající lidem s těžkým zrakovým nebo kombinovaným zrakovým postižením. Nejčastěji se jedná o osobní asistence a odlehčovací služby, průvodcovské služby, nákup kompenzačních pomůcek nebo příspěvky na vzdělávání a volnočasové aktivity. Do třetího kola se žadatelé mohou hlásit do 24. října 2021.

  • Facebook
  • Twitter