Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Festival Folková Lípa 2023

/
/
/
250 ZobrazeníV sobotu 14. října hostí sál sokolovny v Lípě u Havlíčkova Brodu pátý ročník hudebního festivalu Folková Lípa, který pořádá Spolek TILIA a Obec Lípa.

Festival zahájí v 16.00 skupina Spirituál kvartet, která s pokorou, úctou a vděkem staví na odkazu svých předchůdců – Spirituál kvintetu. Odkaz rozvíjí dál vlastním zvukem i podáním nejen skladeb prověřených desetiletími, ale i novým autorským repertoárem. Dalším účinkujícím našeho festivalu bude herec, hudebník, cestovatel a básník Matěj Metoděj Štrunc a jeho Lidověk. Za přítomnosti cimbálu, houslí a dalších akustických nástrojů se pětičlenná kapela prodere lidovou písní. Tradiční písně tak Lidověk zrcadlí v nové podobě a s novým nádechem, který diváky jistě zaujme. Meziměsto je poměrně mladá kapela na pomezí folku a jazzu. Představí multižánrovou směs autorských písní, jejichž téma sahá od mezilidských vztahů až po historické ohlédnutí do dob nedávno minulých. Druhou polovinu festivalu zahájí Rendez-fou. Kapela z Jihlavska bývá často přirovnávána ke kapele Nerez.
Dál se představí Kluk z Husovy, což je nejen titul debutového sólového alba Kuby Horáka, ale také název
muzikantského uskupení. Závěrečnou hvězdou večera budou brněnští Poutníci. Jejich bluegrass, který můžeme slýchat už od roku 1970, patří právem mezi legendy naší hudební scény.
O zvuk a světla se na Folkové Lípě stará Sound24 alias Pepa Balcar, Michal Bechyně a Rejka Balcarová. Průvodním slovem již tradičně provází festival Jirka Holoubek, kterého můžete znát ze Spirituálu nebo jako moderátora Českého rozhlasu Dvojky.
Pro návštěvníky je připraveno festivalové občerstvení.


  • Facebook
  • Twitter