Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Evropský šampionát v softbale juniorů a kadetů v létě v Havlíčkově Brodě

/
/
/
458 ZobrazeníPo světovém šampionátu mužů v roce 2019 stojí před havlíčkobrodskými Hrochy další pořadatelská výzva. V termínu 11.-17.července 2021 jim ESF přidělila mistrovství Evropy juniorů do 18 let a mistrovství Evropy kadetů do 15 let.

„Jedná se o jedenáctou mezinárodní softbalovou akci, kterou bude havlíčkobrodská Hippos aréna hostit. Shodou okolností to bylo právě mistrovství Evropy juniorů, které před patnácti lety jako premiérový mezinárodní turnaj, mohli softbaloví fanoušci v Havlíčkově Brodě vidět. Hippos aréna se stala pro ČSA i ESF osvědčenou adresou a během patnácti let v ní byla k vidění celá řada dalších softbalových akcí.
Třikrát Havlíčkův Brod hostil evropský šampionát mužů, dvakrát zápasy Světového poháru, jednou mistrovství Evropy žen do 22 let, jednou Pohár vítězů pohárů a také se zde hrálo mužské exhibiční utkání mistrů světa z Nového Zélandu s výběrem Evropy. Vše vyvrcholilo v roce 2019 pořádáním mistrovství světa mužů, které poprvé hostil evropský kontinent a ČR a které důkladně prověřilo pořadatelský tým místního klubu,“ popisuje Dušan Šnelly z havlíčkobrodského klubu.
Podle jeho slov jsou přípravy na letní kontinentální šampionát v plném proudu. „O medaile bude bojovat devět týmů a oba české výběru budou v roli největších favoritů obhajovat tituly z předchozího mistrovství. Dá se očekávat, že se v domácím prostředí představí i řada místních Hrochů, kteří mají v mládežnických reprezentacích pravidelně silné zastoupení,“ dodává Dušan Šnelly.
V Havlíčkově Brodě by opět mohly být v blízké budoucnosti k vidění i zápasy mistrovství světa mužů. „V současné době je brodská Hippos aréna horkým kandidátem na pořadatelství jedné ze tří šestičlenných základních skupin, které se bude hrát v roce 2024. Hrálo by se pouze v Havlíčkově Brodě a samozřejmě za účasti českého národního týmu.
Velkou zásluhu na tom, že se v Havlíčkově Brodě pořádají mezinárodní akce pravidelně má samozřejmě kraj Vysočina, město Havlíčkův Brod, mateřská TJ Jiskra a generální partneři klubu firmy Chládek a Tintěra, Chotěbořské strojírny a pivovar Rebel Havlíčkův Brod. Díky mimořádné podpoře těchto subjektů patří dnes Hippos aréna k nejlepším softbalovým stánkům v Evropě a i proto bývá kandidatura Havlíčkova Brodu pravidelně úspěšná,“ uzavírá Dušan Šnelly.

  • Facebook
  • Twitter