Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

EPPka slaví tisíc podpořených projektů za 73,5 milionu korun, ve Velkém Meziříčí podpořila Lucku

/
/
/
663 ZobrazeníMobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ dosáhla dalšího milníku. Počet dobročinných projektů, které uživatelé během tří let její existence podpořili chůzí, během, cyklistikou a dalšími sporty, se na konci září významně zakulatil. Rozdala nadace neziskovým organizacím 73,5 milionů korun, z toho 13,7 milionů korun putovalo nejen na Vysočinu.

Automobily pro sociální služby, stacionáře a hospicové domy, nákupy vozíků, motomedů, zařízení do dětských domovů i pro domovy seniorů – to je jen zlomek z celkového počtu 1000 dobročinných projektů na Vysočině a jižní Moravě, ale i v celé České republice, kterým k jejich realizaci pomohli pohybem uživatelé aplikace EPP během její tříleté existence. Aby mohla Nadace ČEZ rozdělit mezi neziskové organizace 73,5 mil. korun, museli uživatelé EPPky nasportovat 3,8 mil. hodin a překonat celkovou vzdálenost 19,2 mil. km, což se rovná 480 oběhnutí zeměkoule. Naplnění potřebného počtu bodů jednoho projektu v aplikaci si průměrně žádá 2 550 hodin pohybu.

„S přibývajícími hodinami, kilometry, energií a v důsledku toho i korunami pro dobročinné projekty se radost obdarovaných i nás, v nadaci, stále násobí. Děkuji zvlášť každému uživateli EPPky, že si při sportu nebo třeba na výletě zapne právě naši aplikaci a pomáhá pohybem,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Od ledna do dnešního dne používalo aplikaci EPP a tím i pomohlo dobré věci více jak 105 000 unikátních uživatelů. Od 1. května 2015 přidělilo body za svou pohybovou aktivitu 391 585 lidí. Nejvíce bodů pro dobročinné projekty bylo v aplikaci podpořeno chůzí, během, cyklistikou a turistikou

Na Vysočině podpořili například uživatelé aplikace Pomáhej pohybem prostřednictvím charitativní běhu Happy Run ve Valči na jaře letošního roku nákup motomedu pro Lucku z Velkého Meziřící, maminku pěti dětí, která je připoutaná na invalidní vozík.

„Díky aplikaci EPP Nadace ČEZ a rovněž díky bodům sportujících můžeme Lucce pomoci pořízením Motomedu a podpořit ji v důležité rehabilitaci, “ vzkázala jednatelka spolku Happy Run Monika Palátová.

Město Moravský Krumlov využilo nadační aplikaci v minulosti hned dvakrát. Částečně ze svého rozpočtu a díky bodům přiděleným projektům nakoupili motomed pro svoji občanku Hanku Všetulovou a nové auto, speciálně upravené pro přepravu těžce postiženého Pavla Hladkého, které výrazně pomůže mamince Pavla, která se o syna stará sama.

„V novém vozidle je snížená podlaha v zadní části a nainstalovaná nájezdová rampa a samonavíjecí kotvící zařízení pro invalidní vozík,“ komentoval předání vozu, které proběhlo na konci prázdnin, starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina.

  • Facebook
  • Twitter