Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Enkláva Martina Herolda v jihlavské galerii

/
/
/
614 ZobrazeníOblastní galerie Vysočiny v Jihlavě a Galerie Alternativa pořádají výstavu Enkláva Martin Herold, vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 12. září v 18.00 a výstava potrvá do 13. října.

„Výstava se volně inspiruje historickou skutečností, že Jihlava byla německou jazykovou enklávou. Kromě toho, že odkazuje k lokální symbolice a historii, si vypůjčuje výše zmíněnou situaci jako metaforu: pracuje s médiem malby, výtvarným jazykem, který je v dnešním světě většinově obklopen zcela odlišnou vizuální řečí. Výstava tím poukazuje na specifické postavení malířství dnes, a na představených obrazech cituje také z jazyka historického sochařství a architektury.

Je rovněž reakcí na galerijní prostor s klenbou a středovým pilířem: používá příbuzné obrazové motivy, a dotváří a mění tak architekturu galerie. Představuje malířskou instalaci, která je současně iluzivní i symbolická,“ popisuje Martin Herold.

  • Facebook
  • Twitter