Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Energetici v Dukovanech se očkují novými posilujícími vakcínami proti covid19

/
/
/
421 ZobrazeníVíce než sto šedesát zaměstnanců Jaderné elektrárny Dukovany a dodavatelů využilo možnosti preventivního očkování posilující čtvrtou dávkou proti nemoci covid-19. Očkování pracovníků elektrárny, která je součástí kritické infrastruktury, je dobrovolné a ČEZ ho chce svým zaměstnancům maximálně usnadnit a posílit tak kolektivní imunitu. Proočkovanost zaměstnanců elektrárny dosahuje téměř devadesáti procent.

Očkování pracovníků novými vakcínami probíhá v elektrárně už od září a přihlásit se mohou nejen zaměstnanci elektrárny a dodavatelů, ale i rodinní příslušníci nebo i obyvatelé z regionu. K očkování v elektrárna zajišťuje externí zdravotnická organizace – mobilní očkovací tým EUC klinik, která využívá prostory Oranžových ordinací zdravotního střediska přímo v jaderné elektrárně. Zájemci si mohou vybrat jednu ze nejnovějších vakcín – Pfizer/Biontech nebo Moderna modifikované proti variantě Omicron.

„Je jen dobře, že současná situace není tak dramatická jako v minulých letech. Není to ale důvod k podcenění, proto se snažíme zájemcům očkování co nejvíce usnadnit. Zázemí a systém máme v obou jaderných elektrárnách vybudovaný, navazujeme tak pouze na očkování, které tady v určitých intervalech stále probíhá,“ uvedl Daniel Rous, bezpečnostní ředitel Skupiny ČEZ.

ČEZ pro dukovanské zaměstnance zajišťuje očkování během celého roku. Už od září nabízí zájemcům očkování posilujících čtvrtých dávek s využitím nových vakcín. Poslední očkování proběhlo ve středu 26.10. Další termín připravili energetici pro své zaměstnance už na polovinu listopadu. Díky dosavadnímu příznivému vývoji situace nemuseli v průběhu letošního podzimu v elektrárně zavádět žádná zvýšená ochranná opatření. „I přes pozitivní vývoj situaci denně sledujeme a vyhodnocujeme. Bude-li to potřeba, jsme připraveni zavést potřebná ochranná opatření. Důraz však klademe na prevenci a včasnou ochranu očkováním.,“ zdůraznil Roman Havlín, ředitel Jaderné elektrárny Dukovany.

  • Facebook
  • Twitter