Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Energetici pořádají speciální noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany

/
/
/
1075 ZobrazeníMimořádně velký zájem má veřejnost o podzimní noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany. Každý zářijový pátek se ve 21.00 pro zájemce o prožití noční atmosféry elektrárny mimořádně otvírají dveře infocentra i samotné elektrárny. Stovka šťastlivců má příležitost zažít noční provoz elektrárny, strojovny, skladu s použitým palivem nebo trenažeru blokové dozorny v tzv. jiném světle.

Zájemci všechny zářijové termíny obsadili během pár dnů. Energetici proto přichází s přídavkem v podobě nového termínu noční exkurze na pátek 8. října.

Letošní ročník nočních exkurzí přichází po loňské preventivní pauze a je zaměřen na spolehlivost a ekologickou čistotu výroby elektřiny. Návštěvníci mají možnost zhlédnout film popisující celý životní cyklus paliva od zpracování přírodní suroviny až po uskladnění po jeho použití v reaktoru, a dále na čistotu provozu z pohledu emisí a vlivu na životní prostředí. Na podobné exkurze se každoročně sjíždí zájemci z různých koutů naší republiky. Každý pátek se do elektrárny může podívat maximálně 32 účastníků nočních exkurzí.

„Nejen pohled na elektrárnu, ale i život v ní, je v noci ve srovnání s denním výrazně jiný. Vše se jakoby ztiší a návštěvníci mají příležitost vnímat jiné zvuky i pohledy, které při denním světle tak nevynikají. Díky příznivé epidemiologické situaci jsme vyhověli velkému počtu zájemců a přidali ještě jeden termín na druhý říjnový pátek,“ řekl Roman Havlín, ředitel Jaderné elektrárny Dukovany.

Začátek exkurze je vždy ve 21.00 a konec v noci 01.00. Zájemci o poslední letošní termín noční prohlídky 8. října se mohou hlásit na adresu infocentrum.edu@cez.cz.Autor fotografií: Jan Sucharda

  • Facebook
  • Twitter