Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Elektrárnu Dalešice a Dukovany obsadili filmaři

/
/
/
279 Zobrazení

V průběhu odpoledne a noci v pondělí 24. června přijel do Přečerpávací vodní elektrárny Dalešice a do Jaderné elektrárny Dukovany štáb 70 českých a zahraniční filmařů.

Důvodem bylo natáčení části nového hudebního klipu pro známého zahraničního hudebníka, kterého z autorských důvodů nelze v tuto chvíli uvést. Záběry z těchto unikátních prostředí se tak poprvé stanou součástí světové umělecké tvorby.

Natáčení videoklipu probíhá na několika místech České republiky. V Dalešicích filmaře zaujalo výrobní prostředí přečerpávací vodní elektrárny, která se s výškou sto metrů pyšní nejvyšší funkční sypanou hrází v Evropě. V Dukovanech se děj odehrával přímo na trenažeru blokové dozorny, který slouží k výcviku operátorů pro zvládání různých provozních situací. Natáčení zde bylo možné právě jen v nočních hodinách, aby nedošlo k narušení výcvikového programu. Po instalaci nezbytných rekvizit nastoupil filmový štáb v čele s francouzským režisérem, v doprovodu kameramanů, osvětlovačů, klapek a dalších členů štábu. Nejnáročnější byly přípravy, které trvaly čtyři měsíce a vyžadovaly několik obhlídek Samotné natáčení pak zabralo jen pár hodiny a za půl roku si budeme moci prohlédnout výsledek.

Prostředí dalešické přehrady, respektive stavby tohoto vodního díla už v minulosti oslovilo např. i oscarového režiséra Jiřího Mencla, který zde natočil známý film Kdo hledá zlaté dno.

Záběry z Jaderné elektrárny Dukovany byly dosud vždy spíše dokumentačního nebo reportážního charakteru. Součástí umělecké tvorby a navíc ještě zahraniční, se tak stávají úplně poprvé.

  • Facebook
  • Twitter