Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Egypťan Mohamed Shouman do HB Ostrov!

/
/
/
1372 ZobrazeníPřed českou extraligou mužů ve stolním tenisu je s napětím očekávaný restart. Předčasně ukončený letošní ročník neměl svého šampiona, ten následující přinese řadu změn, zvýšený počet účastníků v neposlední řadě i nový impuls.

Zájem o start v nejvyšší soutěži projevilo deset družstev. Po čtyřech letech se do české extraligy vrací trojnásobný český šampion z let 2014, 2015 a 2016 HB Ostrov Havlíčkův Brod. Ambiciózní klub z Vysočiny by rád navázal na své předchozí úspěchy. Tomu také přizpůsobil skladbu hráčského kádru, který dostává výrazné obrysy. Šéf klubu Miroslav Jinek získal tři výrazné posily, navíc Bohumil Vožický bude v klubu od nové sezony nejen šéftrenérem mládeže, ale zároveň i extraligovým hráčem.

Mohamed Shouman koučuje Radka Skálu při ligovém utkání HB Ostrov

V trojlístku nových tváří HB Ostrov pro sezonu 2019/2020 nechybí zahraniční stolní tenista – Egypťan Mohamed Shouman. Pro rodáka z Káhiry to bude již třetí angažmá v české Extralize. Po pražské Elizze a SKST Euromaster Liberec teď egyptský reprezentant oblékne dres ambiciózního HB Ostrov Havlíčkův Brod.

Sympatický Egypťan pochází z ping-pongové rodiny. Stolní tenis hraje i jeho mladší sestra Fagr. Oba sourozence ke stolnímu tenisu přivedl otec, který byl jejich prvním trenérem… Šestadvacetiletého Mohameda do České republiky přivedl bývalý český reprezentant Richard Výborný. „S Richardem se velmi dobře známe. Potkávali jsme se na různých turnajích v Německu. Jednou jsem se ho zeptal, jestli neví o nějakém klubu v Česku, kde bych mohl hrát. Řekl mi o Elizze, a tak to celé za pomoci pana Záboje začalo,“ zavzpomínal na svůj příchod do české nejvyšší soutěže egyptský stolní tenista.

Mohamed Shouman ještě v dresu pražské Elizzy, kde v české extralize začínal

V České republice se Mohamedovi zalíbilo. Nedostatkem práce nikdy netrpěl. Kromě zápasů v české Extralize startoval na turnajích World Tour, v Čechách objíždí i Bodovací turnaje mládeže, kde vypomáhá jako kouč. S něčím podobným počítá i v Havlíčkově Brodě. „V Česku se mi celkově moc líbí. Chtěl by se tady výhledově usadit a natrvalo se sem s mou rodinou přestěhovat,“ vylíčil Mohamed Shouman své plány ještě v dresu Liberce.

V uplynulém ročníku české nejvyšší soutěže byl v Liberci hrající Mohamed Shouman osmým nejlépe hodnoceným hráčem s bilancí 14 vítězství a 8 porážek. Šestadvacetiletý Egypťan bude druhým zahraničním stolním tenistou v historii HB Ostrov Havlíčkův Brod. Tím prvním byl nezapomenutelný Japonec Masataka Morizono!

  • Facebook
  • Twitter