Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dýňové hody u zvířat a po setmění za padesát korun! Podzimní slavnosti v jihlavské zoo budou pestré

/
/
/
233 Zobrazení



V Zoologické zahradě Jihlava se v pátek 27. října uskuteční den lemurů – kdo přijde v proužkovaném oblečení, dostane hned u vstupu dárek, v sobotu se 28. října proběhne dýňové hodování plné krmení a zábavy pro děti i dospělé, včetně komentovaných krmení.

Zoo se otevře za zvýhodněné vstupné 50 Kč a návštěvníci budou mít možnost se na zdejší život podívat i po tmě. Navíc se budou vyřezávat dýně společně se studenty Střední školy grafické Jihlava, a kdo vyfotí nějaké zvíře s dýní, tak se jeho fotografie může stát součástí velké podzimní koláže. Více v tiskové zprávě níže.

Podzimní prázdniny
Poslední říjnový čtvrtek a pátek čekají školáky prázdniny. My jsme si připravili prázdninový program PodpoVRCHem pro přihlášené účastníky. Registrace probíhá přes náš web. Aby si volné dny užili nejen všechny děti, ale i ostatní návštěvníci, budou probíhat komentovaná krmení medvědů (11.00), prasat visajanských (12.30) a surikat (14.00). Dýni dostane naše tygřice (10.30) a hrošík (13.00).

Den lemurů
V pátek se od 10.00 do 15.00 bude konat lemuří tvoření. Každý kdo v tento den přijde pruhovaný jako lemuří ocas, dostane na pokladně drobný dárek. Čekají nás procházky kolem lemuřích ostrovů a fotokoutek s králem Jelimánem. Od 17.00 bude speciální Večer PodpoVRCHEM – Co nevíte o lemurech? Povídat o nich bude zoolog Richard Viduna. Světový den lemurů se slaví vždy poslední pátek v říjnu. Má za cíl upozornit na ohrožení těchto poloopic. Lemuři jsou endemitem Madagaskaru a vyskytuje se jich zde více než sto druhů. Největším ohrožením pro ně je ničení jejich přirozeného prostředí. Také se stávají obětmi pytláků. Zoologická zahrada Jihlava se může pyšnit velkou kolekcí madagaskarských primátů. Návštěvníci v areálů zoo mohou pozorovat lemury kata, lemury bambusové, vari červené, lemury tmavé i límcové a na ostrovech za občerstvením Zanzibar objeví i lemury rudočelé. Během prohlídek kolem ostrovů si budeme povídat nejen o nich.

Víkendové slavnosti
Největší akce bude v sobotu 28. října od 10.00 do 15.00. „V zoo bude dýňové hodování, řemeslné trhy, u nás PodpoVRCHem podzimní dílny a celá zoo bude nazdobená,“ představila akci vedoucí centra PodpoVRCH Pavla Jarošová. Hodovaní si užijí zvířata, pro která máme připravené dýně. Časový rozpis, kdy zvířata dýně dostanou, najdou návštěvníci v areálu zoo a zveřejníme ho před akcí i na našich stránkách.

„Pokud má doma někdo přebytek, nebo má možnost nějaké plody sesbírat, tak budeme velice rádi za každý příspěvek,“ řekl ředitel zoo Jan Vašák. „Pro zvířata můžete přinést dýně, cukety nebo jedlé tykve, šípky, suché kukuřičné klasy, žaludy a bukvice. Prosíme, kaštany nenoste, nemáme zde zvíře, které by se jimi živilo,“ dodal.

Zoo přijímá i okrasné dýně, které budou součástí výzdoby zoo. Vše mohou dárci zanechat na hlavní pokladně zoo – při větším množství, mohou dárci volat předem vedoucímu zoologického oddělení na telefonním číslo +420 737 266 421.

Zvýhodněné vstupné
V týdnu od 30. října do 3. listopadu si návštěvníci mohou mezi 16.00 až 17.00 zakoupit na hlavní pokladně zoo zvýhodněné vstupné za 50 Kč. Padesátikoruna za vstup platí pro všechny. Pojďte se podívat do zoo potmě! Bude zde podzimní výzdoba a nasvícená zoo. „Pavilony budou otevřeny do osmnácté hodiny a areál zoo se zavírá v sedm večer,“ zve Jan Vašák.

Dýně kam se podíváš
Celý tento týden kromě akce do zoo potmě budou i nadále dýně u zvířat, která je budou dostávat různě v průběhu dne. Návštěvníci mohou hledat, jestli objeví dýně i u obyvatel Tropického pavilonu nebo budou mít štěstí třeba u nosálů či lemurů. Pokud vyfotí zvířata s dýní a pošlou nám fotku na kubickova@zoojihlava.cz tak se jejich fotky stanou součástí velké podzimní koláže. Vyřezat dýni, která pak bude zdobit zoo, mohou zájemci ve čtvrtek 2. listopadu mezi 10.00 až 16.00, kdy budou spolu se studenty z SUŠG Jihlava dlabat dýně. Nástroje na dlabání budou k zapůjčení v zoo.

Večerní prohlídky
Tečku za podzimním týdnem budou večerní prohlídky s průvodcem jihlavskou zoo určené rodinám s dětmi. Vezměte lampióny a přijďte si užít atmosféru podzimně nazdobené zoo. Procházka bude obohacena o různé zajímavé aktivity! „Prosíme návštěvníky, aby si s sebou vzali lampióny pouze na baterii,“ upozornila Pavla Jarošová.

  • Facebook
  • Twitter