Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dvě stovky dětí i dospělých navštívily speciální vánoční program v dukovanském infocentru

/
/
/
474 ZobrazeníRučně vyrobit vánoční ozdobu, svícen, andělíčka nebo poslat dopis se svým přáním pro Ježíška si přijelo do infocentra Jaderné elektrárny Dukovany téměř dvě stě návštěvníků z řad zaměstnanců i obyvatel z okolí. Pestrý program tradičních vánočních dílniček doplněný biblickým příběhem připravili energetici na třetí adventní víkend.

Infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany o víkendu ožilo vánoční atmosférou s pestrým programem pro malé i velké. Divadelní příběh s dřevěnými loutkami o narození Ježíška, a toho co se ještě před tím událo, v podání Jana Hrubce, si ani v zápalu vánočního tvoření nenechaly ujít desítky malých i velkých návštěvníků, kteří zcela zaplnili kinosál infocentra.

Nechyběli ani skřítci Joulinka s Watíkem, kteří na vše energicky dohlíželi a děti povzbuzovali při jejich tvořivé práci. Pomáhali také dětem napsat či namalovat do dopisu svá toužebná přání a odeslat ho speciální Ježíškovou poštou. Dopis odletěl přímo před jejich očima až do nebe. Starší návštěvníci také využili jedinečnou příležitost vyzkoušet novinku – 3D brýle s virtuální realitou, která je přenesla až na reaktorový sál nebo na 125 metrů vysokou chladicí věž.

Infocentrum je možné v průběhu vánočního období navštívit každý den mimo vánočních svátků. Vedle skupinových prohlídek se mohou zájemci zaregistrovat i na on-line prohlídky nejen jaderných elektráren, ale také vodních, větrných či solárních elektráren, novinkou letošního roku je „Cesta elektřiny distribuční soustavou“, vše najdete na Virtuálně v elektrárně | Skupina ČEZ – O Společnosti (cez.cz).

  • Facebook
  • Twitter