Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dvakrát ujížděl sedmatřicetiletý muž z Jihlavska před policisty, skončil ve vazbě

/
/
/
615 ZobrazeníVloni v září na Třebíčsku vytlačil sedmatřicetiletý muž z Jihlavska ze silnice jedno z policejních vozidel, po druhé v Moravskoslezském kraji do policejního auta dokonce narazil. Čelí obvinění ze tří trestných činů a hrozí mu až desetiletý pobyt za mřížemi.

Vloni v září jel řidič vozu Škoda Fabia Třebíčí, kde ho v odpoledních hodinách zastavovala policejní hlídka. „Muž ale na výzvy nereagoval a začal místo toho ujíždět. Za vozem policisté okamžitě vyjeli a dávali mu pokyn k zastavení zvukovým a světelným zařízením. Řidič jel v úmyslu uniknout velmi riskantní a nebezpečnou jízdou a do snahy o jeho zastavení se zapojily další hlídky.
V Hrotovicích řidič pronásledovaného auta vytlačil ze silnice policejní vozidlo, které se ho snažilo předjet, a došlo tak k poškození jeho pneumatik. V jízdě řidič pokračoval k Dalešicím, kde poškozené auto odstavil v lesním terénu a utekl. Policisté začali po řidiči okamžitě v lokalitě pátrat. Prověřování případu převzali kriminalisté oddělení obecné kriminality. Odstavené vozidlo ohledali a zajistili,“ přiblížila první událost policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policisté zjistili, že podezřelým řidičem je sedmatřicetiletý muž z Jihlavska. „Na muže důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu vydal státní zástupce souhlas se zadržením a následně po něm policisté vyhlásili celostátní pátrání. Dalším prověřováním se kriminalistům podařilo zjistit, že by se nebezpečný muž mohl pohybovat ve voze Audi a také po autě vyhlásili pátrání,“ dodala Jana Kroutilová.

Hledaného muže policisté dopadli minulý týden na Ostravsku opět za dramatických okolností. „Muž před hlídkami ujížděl a jeho jízda skončila nárazem do policejního vozu. Řidiče policisté zadrželi. Při prohlídce automobilu byly mimo jiné nalezeny drogy, finanční hotovost a plynová zbraň. Kriminalisté vše zajistili, krystalická látka byla podrobena expertíze,“ popsala druhý případ tisková mluvčí.

Zadrženého muže převzali třebíčští kriminalisté a směřoval do policejní cely. „Sedmatřicetiletý muž byl obviněn ze zločinu násilí proti úřední osobě spáchaného se zbraní a při němž byla způsobena větší škoda, dále ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ doplnil Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality. Podle jeho slov se zbraní v tomto případě rozumí vozidlo, které bylo při útoku použito. Obviněný muž byl v minulosti už opakovaně soudně trestán za různorodou trestnou činnost, včetně drogové. Z věznice byl naposledy propuštěn vloni na jaře. Muž má dále uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel.
Muži hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

  • Facebook
  • Twitter