Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dva řidiči přišli na Vysočině o víkendu o řidičské průkazy kvůli alkoholu

/
/
/
645 ZobrazeníNa Jihlavsku a Třebíčsku přistihli během víkend policisté dva řidiče pod vlivem alkoholu, v obou případech měli muži v dechu okolo jeden a půl promile alkoholu, přišli o řidičské průkazy a hrozí jim podle policistů až rok vězení.

Policisté z Třešti v pátek 7. prosince před půlnocí zastavili v Bezděčíně na Jihlavsku, při běžné silniční kontrole osobní auto Škoda Felicia, který řídil čtyřiadvacetiletý muž. „U řidiče v rámci kontroly provedli zkoušku, která ukázala 1,69 promile alkoholu v dechu. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Následně ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ popsal vrchní inspektor David Linhart.

Podobně dopadl v sobotu 8. prosince před jedenáctou hodinou dopoledne šestatřicetiletý řidič osobního auta Škoda Roomster, kterého policisté z Hrotovic zastavili v Odunci na Třebíčsku. „Policisté dechovou zkouškou zjistili přítomnost alkoholu ve výši 1,36 promile. Muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz,“ dodal David Linhart s tím, že řidiči hrozí podobný trest jako v prvním případě.

  • Facebook
  • Twitter